Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 03 Gusht 2019
Agricola Orikum
Numri unik i identifikimit (NIPT): L66503203D
Forma ligjore: Shoqėri me pėrgjegjėsi tė kufizuar
Selia: Vlorė
Viti i themelimit: 25.02.2016
Viti i kthimit nė SHA:-
Kapitali bazė (Lekė): 27,778.00
Numri i aksioneve/kuotave: -
Fusha e veprimtarisė: Prodhimin, transformimin dhe tregtimin e produkteve ushqimore, e organizuar edhe nė shoqata prodhuesish, kooperativa dhe konsorciume. Importimi, eksportimi, prodhimi dhe shitja e bimėve, pemėve, frutave, tė prodhuara nga kopshti dhe me gjerė. Shpėrndarja e prodhimeve ushqimorė. Prodhimi, tregtimi i makinave dhe makinerive dhe instalimi pėrkatės, montimi, riparimi dhe mirėmbajtja, pranė qendrave tė tyre ose pranė pėrsonave tė tretė. Shėrbime pėr llogari tė tė tretėve nė tė gjitha fushat qė kanė tė bėjnė me objektin social. Administrimi i ushqimeve dhe pijeve nė pėrgjithėsi. Ndėrtimi dhe administrimi i aktiviteteve turistike, restoranteve dhe banjave. Prodhimi dhe shitja e kozmetikėve, ēajrave, vajrave natyralė, lėngjeve tė frutave, shtesave ushqimorė dhe produkteve derivante. Prodhimi dhe shitje e pellet, grimca druri, tallash dhe produkte tė tjera derivante. Shėrbimet pėr kurimin dhe mirėmbajtėn e peizazheve urbane, agrikulturės dhe pyjore. Studimi dhe projektimi, drejtimi, mbikėqyrja, likuidimi, masa, vlerėsimi, kontabiliteti dhe kolaudimi i veprave qė rrjedhin nga ripyllėzimi, pėrdorimi i pyjeve, impianteve tė kultivimit, konservimit tė natyrės dhe tutelės sė mjedisit. Studimi, 2 projektimi, drejtimi, mbikėqyrja, vlerėsimi, kontabiliteti dhe kolaudimi i punimeve qė rrjedhin nga planifikimi territorial dhe planeve ekologjike pėr kujdesin ndaj mjedisit, vlerėsimi ndaj impaktit ambiental dhe monitorimi i mėpasshėm pėrsa i pėrket efekteve mbi florėn dhe faunėn, planet e pejsazheve pėr zhvillimin e fushės natyrale, urban dhe ndėrurbane, planet ekologjike dhe sondazhet e pasurisė sė agrikulturės dhe pyjeve. Studimi, projektimi, drejtimi, mbikėqyrja, masa, vlerėsimi, kontabilizimi dhe kolaudimi i punimeve qė kanė tė bėjnė me vlerėsimin e burimeve hidrike dhe planeve pėr pėrdorimin e tyre si pėr qėllim vaditje dhe pė nevojshmėrinė e furnizimit nė territorin rural. Studimi, projektimi, drejtimi dhe kolaudimi i ndėrhyrjeve dhe planeve agroristike si edhe akuakulturės. Punimet dhe ngarkesat qė kanė lidhje me kultivimin e bimėve, mbrojtjes fitoatrikė, ushqimi dhe mbarėshtimi i kafshėve. Shėrbime konsulence dhe mbėshtetje pėr ndėrmarrjet, privatet si dhe pė administratėn publike. Shėrbimet e edukimit dhe formimit, shėrbimet e komunikimit dhe informimit, shėrbimet e asistencės turistike. Prodhimi i software, dokumentarėve, filmimeve dhe kosulencės informatike, krijimin e website dhe mirėmbajtjen e tyre. Laboratorė pėr punimet e agrikulturės, artizanale, turistike, kimike, kozmetike dhe kėrkimeve nė pėrgjithėsi. Kryerja e aktiviteteve tė studimeve, kėrkime, iniciativa shkencore, vete dhe/ose duke promovuar marrėveshje me Universitete, institucione dhe ente tė kėrkimit. Autoprodhimi dhe menaxhimi prodhimit tė energjisė elektrike. Asistenca, studimi, ideim, projektimi, grafika dhe dizajn, shėrbimi, aktiviteti, konsulencė teknike dhe tregtare, marketing, kėrkime tė tregut, formim i personelit, organizim dhe menaxhim i kurseve tė azhurnimit, seminare dhe konventa, aktivitete publicitare dhe tė promovimit. Organizmi i manifestimeve, panaireve, spektakleve, ekspozita, koncert, projektime kinematografike, takime, debate, workshop, konkurse, festivale, ekspozita, dhe lloje tė tjera grumbullimesh. Konkurrimi nė frimimin kooperativė edhe me kontributin e B. E. Ndėrmarrja e konsorciumeve, organizatave tė prodhimit dhe rrjete tė ndėrmarrjeve. Tė promovojė dhe tė menaxhojė qendra grumbullimi social, edukativ, kulturale, argėtues etj. Kryerja e aktiviteteve sociale dhe pėr grupet mė tė varfra tė popullsisė. Aktivizimi i strategjive tė integruara, tė pėrcaktuara sipas nivelit lokal dhe tė implementuara nėpėrmjet implikimit tė gjerė e tė forte tė tė gjithė faktorėve ekonomikė, social tė territoreve. Konstituimi i partneriteteve publike-private pėr ndėrmarrjen 3 dhe mbėshtetjen e zhvillimit lokal mė tė pėrhapur e mė tė suksesshėm, duke forcuar koherencėn territoriale tė ndėrhyrjeve duke stimuluar sinergjinė ndėrmjet njėri- tjetrit. Aktivitete sensibilizimi pėr popullsinė lokale dhe informimi mbi zonėn dhe mbi strategjinė e zhvillimit lokal. Shoqėria mund tė marrė pjesė nė tė gjitha fashat e financimeve evropiane ose jo evropiane. Shitje tė makinerive dhe linjave tė pėrpunimit tė produkteve bujqėsore.
Adresa: ORIKUM Rruga Princesha Rugjine, Lagjja Qendėr, Nr.33
Sektori ekonomik:
Administratorė: Bledar Ferrunaj, ANGELO AMATO
Numri i Anėtarėve tė Kėshillit Mbikėqyrės:
Ndryshime nė vite:
Data Ndryshimi i kryer
Mė datė 12.04.2016 shtohet objekti i aktivitetit edhe me: "Prodhimin, transformimin dhe tregtimin e produkteve ushqimore, e organizuar edhe nė shoqata prodhuesish, kooperativa dhe konsorciume. Importimi, eksportimi, prodhimi dhe shitja e bimėve, pemėve, frutave, tė prodhuara nga kopshti dhe me gjerė. Shpėrndarja e prodhimeve ushqimore. Prodhimi, tregtimi i makinave dhe makinerive dhe instalimi pėrkatės, montimi, riparimi dhe mirėmbajtja, pranė qendrave tė tyre ose pranė personave tė tretė. Shėrbime pėr llogari tė tė tretėve nė tė gjitha fushat qė kanė tė bėjnėme objektin social. Administrimi i ushqimeve dhe pijeve nė pėrgjithėsi. Ndėrtimi dhe administrimi i aktiviteteve turistike, restoranteve dhe banjave. Prodhimi dhe shitja e kozmetikėve, ēajrave, vajrave natyralė, lėngjeve tė frutave, shtesave ushqimore dhe produkteve derivante. Prodhimi dhe shitje e pellet, grimca druri, tallash dhe produkte tė tjera derivante. Shėrbimet pėr kurimin dhe mirėmbajten e peisazheve urbane, agrikulturės dhe pyjore. Studimi dhe projektimi, drejtimi, mbikqyrja, likujdimi, masa, vlerėsimi, kontabiliteti dhe kolaudimi i veprave qė rrjedhin nga ripyllėzimi, pėrdorimi i pyjeve, impianteve tė kultivimit, konservimit tė natyrės dhe tutelės sė mjedisit. Studimi, projektimi, drejtimi, mbikqyrja, vlerėsimi, kontabiliteti dhe kolaudimi i punimeve qė rrjedhin nga planifikimi territorial dhe planeve ekologjike pėr kujdesin ndaj mjedisit, vlerėsimi ndaj impaktit ambiental dhe monitorimi i mėpasshėm pėrsa i pėrket efekteve mbi florėn dhe faunėn, planet e pejsazheve pėr zhvillimin e fushės natyrale, urban dhe ndėrurbane, planet ekologjike dhe sondazhet e pasurisė sė agrikuturės dhe pyjeve. Studimi, projektimi, drejtimi, mbikqyrja, masa, vlerėsimi, kontabilizimi dhe kolaudimi i punimeve qė kanė tė bėjnė me vlerėsimin e burimeve hidrike dhe planeve pėr pėrdorimin e tyre si pėr qėllim vaditje dhe pė nevojshmėrinė e frunizimit nė territorin rural. Studimi, projektimi, drejtimi dhe kolaudimi i ndėrhyrjeve dhe planeve agroristike si edhe akuakulturės. Punimet dhe ngarkesat qė kanė lidhje me kultivimin e bimėve, mbrojtjes fitoatrikė, ushqimi dhe mbarėshtimi i kafshėve. Shėrbime konsulence dhe mbėshtetje pėr ndėrmarrjet, privatėt si dhe pė administratėn publike. Shėrbimet e edukimit dhe formimit, shėrbimet e komunikimit dhe informimit, shėrbimet e asistencės turistike. Prodhimi i software, dokumentarėve, filmimeve dhe kosulencės informatike, krijimin e website dhe mirėmbajtjen e tyre. Laboratorėe pėr punimet e agrikulturės, artizanale, turistike, kimike, kozmetike dhe kėrkimeve nė pėrgjithėsi. Kryerja e aktiviteteve tė studimeve, kėrkime, inicitiva shkencore, vetė dhe/ose duke pomovuar marrėveshje me Universitete, instisucione dhe ente tė kėrkimit. Autoprodhimi dhe menaxhimi prodhimit tė energjisė elektrike. Asistenca, studimi, ideim, projektimi, grafika dhe dizajn, shėrbimi, aktiviteti, konsulencė teknike dhe tregtare, marketing, kėrkime tė tregut, formim i personelit, organizim dhe menaxhim i kurseve tė azhornimit, seminarė dhe konventa, aktivitete publicitare dhe tė promovimit. Organizmi i manifestimeve, panaireve, spektakleve, ekspozita, koncerta, projektime kinomatografike, takime, debate, workshop, konkurse, festivale, ekspozita, dhe lloje tė tjera grumbullimesh. Konkurimi nė frimimin kooperativ edhe me kontributin e B. E. Ndėrmarrja e 5 konsorciumeve, organizatave tė prodhimit dhe rrjete tė ndėrmarrjeve. Tė promovojė dhe tė menaxhojė qendra grumbullimi social, edukativ, kulturale, argėtues etj. Kryerja e aktiviteteve sociale dhe pėr grupet mė tė varfėra tė popullsisė. Aktivizimi i strategjive tė integruara, tė pėrcaktuara sipas nivelit lokal dhe tė implementuara nėpėrmjet implikimit tė gjerė e tė fortė tė tė gjithė faktorėve ekonomikė, social tė territoreve. Konstituimi i partneriteteve publike-private pėr ndėrmarrjen dhe mbėshtetjen e zhvillimit lokal mė tė pėrhapur e mė tė suksesshėm, duke forcuar koherencėn territoriale tė ndėrhyrjeve duke stimuluar sinergjinė ndėrmjet njeri- tjetrit. Aktivitete sensibilizimi pėr popullsinė lokale dhe informimi mbi zonėn dhe mbi strategjinė e zhvillimit lokal. Shoqėria mund tė marrė pjesė nė tė gjitha fashat e financimeve europiane ose jo europiane. " u bė "Prodhimin, transformimin dhe tregtimin e produkteve ushqimore, e organizuar edhe nė shoqata prodhuesish, kooperativa dhe konsorciume. Importimi, eksportimi, prodhimi dhe shitja e bimėve, pemėve, frutave, tė prodhuara nga kopshti dhe me gjerė. Shpėrndarja e prodhimeve ushqimore. Prodhimi, tregtimi i makinave dhe makinerive dhe instalimi pėrkatės, montimi, riparimi dhe mirėmbajtja, pranė qendrave tė tyre ose pranė personave tė trete. Shėrbime pėr llogari tė tė treteve nė tė gjitha fushat qė kanė tė bėjnė me objektin social. Administrimi i ushqimeve dhe pijeve nė pėrgjithėsi. Ndėrtimi dhe administrimi i aktiviteteve turistike, restoranteve dhe banjave. Prodhimi dhe shitja e kozmetikėve, ēajrave, vajrave natyralė, lėngjeve tė frutave, shtesave ushqimore dhe produkteve derivante. Prodhimi dhe shitje e pellet, grimca druri, tallash dhe produkte tė tjera derivante. Shėrbimet pėr kurimin dhe mirėmbajtėn e peizazheve urbane, agrikulturės dhe pyjore. Studimi dhe projektimi, drejtimi, mbikėqyrja, likuidimi, masa, vlerėsimi, kontabiliteti dhe kolaudimi i veprave qė rrjedhin nga ripyllėzimi, pėrdorimi i pyjeve, impianteve tė kultivimit, konservimit tė natyrės dhe tutelės sė mjedisit. Studimi, 2 projektimi, drejtimi, mbikėqyrja, vlerėsimi, kontabiliteti dhe kolaudimi i punimeve qė rrjedhin nga planifikimi territorial dhe planeve ekologjike pėr kujdesin ndaj mjedisit, vlerėsimi ndaj impaktit ambiental dhe monitorimi i mėpasshėm pėrsa i pėrket efekteve mbi florėn dhe faunėn, planet e pejsazheve pėr zhvillimin e fushės natyrale, urban dhe ndėrurbane, planet ekologjike dhe sondazhet e pasurisė sė agrikulturės dhe pyjeve. Studimi, projektimi, drejtimi, mbikėqyrja, masa, vlerėsimi, kontabilizimi dhe kolaudimi i punimeve qė kanė tė bėjnė me vlerėsimin e burimeve hidrike dhe planeve pėr pėrdorimin e tyre si pėr qėllim vaditje dhe pė nevojshmėrinė e furnizimit nė territorin rural. Studimi, projektimi, drejtimi dhe kolaudimi i ndėrhyrjeve dhe planeve agroristike si edhe akuakulturės. Punimet dhe ngarkesat qė kanė lidhje me kultivimin e bimėve, mbrojtjes fitoatrikė, ushqimi dhe mbarėshtimi i kafshėve. Shėrbime konsulence dhe mbėshtetje pėr ndėrmarrjet, privatet si dhe pė administratėn publike. Shėrbimet e edukimit dhe formimit, shėrbimet e komunikimit dhe informimit, shėrbimet e asistencės turistike. Prodhimi i software, dokumentarėve, filmimeve dhe kosulencės informatike, krijimin e website dhe mirėmbajtjen e tyre. Laboratorė pėr punimet e agrikulturės, artizanale, turistike, kimike, kozmetike dhe kėrkimeve nė pėrgjithėsi. Kryerja e aktiviteteve tė studimeve, kėrkime, iniciativa shkencore, vete dhe/ose duke promovuar marrėveshje me Universitete, institucione dhe ente tė kėrkimit. Autoprodhimi dhe menaxhimi prodhimit tė energjisė elektrike. Asistenca, studimi, ideim, projektimi, grafika dhe dizajn, shėrbimi, aktiviteti, konsulencė teknike dhe tregtare, marketing, kėrkime tė tregut, formim i personelit, organizim dhe menaxhim i kurseve tė azhurnimit, seminare dhe konventa, aktivitete publicitare dhe tė promovimit. Organizmi i manifestimeve, panaireve, spektakleve, ekspozita, koncert, projektime kinematografike, takime, debate, workshop, konkurse, festivale, ekspozita, dhe lloje tė tjera grumbullimesh. Konkurrimi nė frimimin kooperativė edhe me kontributin e B. E. Ndėrmarrja e konsorciumeve, organizatave tė prodhimit dhe rrjete tė ndėrmarrjeve. Tė promovojė dhe tė menaxhojė qendra grumbullimi social, edukativ, kulturale, argėtues etj. Kryerja e aktiviteteve sociale dhe pėr grupet mė tė varfra tė popullsisė. Aktivizimi i strategjive tė integruara, tė pėrcaktuara sipas nivelit lokal dhe tė implementuara nėpėrmjet implikimit tė gjerė e tė forte tė tė gjithė faktorėve ekonomikė, social tė territoreve. Konstituimi i partneriteteve publike-private pėr ndėrmarrjen 3 dhe mbėshtetjen e zhvillimit lokal mė tė pėrhapur e mė tė suksesshėm, duke forcuar koherencėn territoriale tė ndėrhyrjeve duke stimuluar sinergjinė ndėrmjet njeri- tjetrit. Aktivitete sensibilizimi pėr popullsinė lokale dhe informimi mbi zonėn dhe mbi strategjinė e zhvillimit lokal. Shoqėria mund tė marrė pjesė nė tė gjitha fashat e financimeve evropiane ose jo evropiane. Shitje tė makinerive dhe linjave tė pėrpunimit tė produkteve bujqėsore."
Website:
Lloji i pronėsisė:
Bilanci :
Eksperti Kontabėl i Autorizuar:
Eksperti Kontabėl Data e fillimit Data e mbarimit
Agricola Orikum
Agricola Orikum
Nuk u gjetėn Transaksione Thesari pėr kėtė kompani!