Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 29 Qershor 2019
CITYTEX
Numri unik i identifikimit (NIPT): L62812205T
Forma ligjore: Shoqėri me pėrgjegjėsi tė kufizuar
Selia: Elbasan
Viti i themelimit: 05.04.2016
Viti i kthimit nė SHA:-
Kapitali bazė (Lekė): 62,500.00
Numri i aksioneve/kuotave: -
Fusha e veprimtarisė: Objekti i aktivitetit ekonomik tė Shoqėrisė ėshtė prodhimi, pėrfshirė me material porositės (te tipit fason), pėrpunimi, marketingu dhe shitja produkteve tė veshmbathjes dhe shėrbimeve tė lidhura me to, pėrfshirė importin dhe eksportin e kėtyre produkteve, si dhe tė gjitha aktiviteteve qė kanė tė bėjnė me ose plotėsojnė, direkt apo indirekt, aktivitetin e mėsipėrm. Shoqėria mund tė bashkėpunojė dhe/ose tė pėrfitojė, direkt apo indirekt, pjesėmarrje nė shoqėri, ndėrmarrje, agjenci dhe sipėrmarrje tė tjera, tė cilat mund tė kenė njė objekt aktiviteti tė ndryshėm. Shoqėria do tė operojė si njė "biznes social" nė pėrputhje me parimet dhe praktikat e biznesit social tė pėrcaktuara nga Fondacioni Yunus Social Business Fund Albania dhe nga shoqėritė/subjektet e hura "Yunus", nė veēanti: shoqėria do tė veprojė nė bazė tė njė misioni social dhe nė mėnyrė vetefinancuese, ku asnjė prej fitimeve tė Shoqėrisė nuk do tė pėrdoret pėr pėrfitimin pėrsonal tė ortakeve tė saj, porse pėr realizimin e benefiteve sociale tė mėtejshme; ndėrsa investimi fillestar mund t'u rikthehet ortakeve apo investitorėve pėr nevojat e tyre financiare, ēdo e ardhur tjetėr 2 tej vlerės nominale tė investimit do tė mbahet nga shoqėria, do tė investohet nė Shoqėri ose do tė ri-investohet nė biznese tė tjera sociale; shoqėria dhe ortaket e saj nuk mund tė autorizojnė marrjen ose ekzekutimin e vendimeve tė cilat, sipas njė parashikimi tė arsyeshėm, bien nė kundėrshtim me parimet dhe praktiken e biznesit social, sikurse pėrcaktuar nė ketė nėn 4. 3. Misioni social i Shoqėrisė ėshtė tė siguroje rritjen e punėsimit tė femrave dhe tė tė ardhurave tė familjeve rurale dhe periurbane nė Shqipėri, si dhe promovimin e kushteve tė mira tė punės dhe trajtimin e mire tė punonjėsve nė industrinė e veshmbathjeve nė Shqipėri. Gjithashtu, pėr tė realizuar objektin e saj, shoqėria mund tė kryejė ēdo lloj transaksioni lidhur me shitblerjen e pasurive tė luajtshme e tė paluajtshme, si edhe ēdo aktivitet tregtar, financiar, qiraje apo hipotekimi qė i vlerėson tė dobishme apo tė nevojshme pėr arritjen e qėllimeve tė saj me kusht qė aktivitetet e mėsipėrme tė mos jene nė kundėrshtim me objektin e Shoqėrisė.
Adresa: Gostime SHTERMEN Rruga Nacionale CerrikGostime, Shtermen Qendėr, Zona Kadastrale 3422, Pasuria Nr. 53/20/4
Sektori ekonomik:
Administratorė: Gjergji Gjika
Numri i Anėtarėve tė Kėshillit Mbikėqyrės:
Ndryshime nė vite:
Data Ndryshimi i kryer
Mė datė 17.08.2016 shtohet objekti i aktivitetit edhe me: "Objekti i aktivitetit ekonomik tė Shoqėrise eshte prodhimi, perpunimi, marketingu dhe shitja produkteve tė veshmbathjes dhe sherbimeve tė lidhura me to, perfshire importin dhe eksportin e ketyre produkteve, si dhe tė gjitha aktiviteteve qė kane tė bėjne me ose plotesojne, direkt apo indirekt, aktivitetin e meSipėrm. Shoqėria mund tė bashkepunoje dhe/ose tė perfitoje, direkt apo indirekt, pjesemarrje nė Shoqėri, ndermarrje, agjenci dhe Sipėrmarrje tė tjera, tė cilat mund tė kene nje objekt aktiviteti tė ndryshem. Shoqėria do tė operoje si nje "biznes social" nė perputhje me parimet dhe praktikat e biznesit social tė ercaktuara nga Fondacioni Yunus Social Business Fund Albania dhe nga Shoqėrite/subjektet e hura "Yunus", nė vecanti: Shoqėria do tė veproje ne baze tė nje misioni social dhe nė menyre vete-financuese, ku asnje prej fitimeve te Shoqėrise nuk do tė perdoret per perfitimin personal tė ortakeve tė saj, porse per realizimin e bėnefiteve sociale tė metejshme; ndersa investimi fillestar mund t'u rikthehet ortakeve apo investitoreve per nevojat e tyre financiare, gdo e ardhur tjeter tej vleres nominale tė investimit do tė mbahet nga Shoqėria, do tė investohet nė Shoqėri ose do tė riinvestohet nė biznese tė tjera sociale; Shoqėria dhe ortaket e saj nuk mund tė autorizojne marrjen ose ekzekutimin e vendimeve tė cilat, sipas nje parashikimi tė arsyeshem, bien ne kundershtim me parimet dhe praktiken e biznesit social, sikurse percaktuar nė kete Nen 4. 3. Misioni social i Shoqėrise eshte tė siguroje rritjen e punesimit tė femrave dhe tė te 5 ardhurave tė familjeve rurale dhe periurbane nė Shqiperi, si dhe promovimin e kushteve te mira tė punes dhe trajtimin e mire tė punonjesve nė industrine e veshmbathjeve ne Shqiperi. Gjithashtu, per tė realizuar objektin e saj, Shoqėria mund tė kryeje cdo lloj transaksioni lidhur me shitblerjen e pasurive tė luajtshme e tė paluajtshme, si edhe cdo aktivitet tregtar, financiar, qeraje apo hipotekimi qė i vlereson tė dobishme apo te nevojshme per arritjen e qellimeve tė saj me kusht qė aktivitetet e meSipėrme tė mos jene ne kundershtim me objektin e Shoqėrise." u bė "Objekti i aktivitetit ekonomik tė Shoqėrisė ėshtė prodhimi, pėrfshirė me material porositės (te tipit fason), pėrpunimi, marketingu dhe shitja produkteve tė veshmbathjes dhe shėrbimeve tė lidhura me to, pėrfshirė importin dhe eksportin e kėtyre produkteve, si dhe tė gjitha aktiviteteve qė kanė tė bėjnė me ose plotėsojnė, direkt apo indirekt, aktivitetin e mėsipėrm. Shoqėria mund tė bashkėpunojė dhe/ose tė pėrfitojė, direkt apo indirekt, pjesėmarrje nė shoqėri, ndėrmarrje, agjenci dhe sipėrmarrje tė tjera, tė cilat mund tė kenė njė objekt aktiviteti tė ndryshėm. Shoqėria do tė operoje si njė "biznes social" nė pėrputhje me parimet dhe praktikat e biznesit social tė pėrcaktuara nga Fondacioni Yunus Social Business Fund Albania dhe nga shoqėritė/subjektet e hura "Yunus", nė veēanti: shoqėria do tė veproje nė bazė tė njė misioni social dhe nė mėnyrė vetefinancuese, ku asnjė prej fitimeve tė Shoqėrisė nuk do tė pėrdoret pėr pėrfitimin personal tė ortakeve tė saj, porse pėr realizimin e bėnefiteve sociale tė mėtejshme; ndėrsa investimi fillestar mund t'u rikthehet ortakeve apo investitorėve pėr nevojat e tyre financiare, ēdo e ardhur tjetėr 2 tej vlerės nominale tė investimit do tė mbahet nga shoqėria, do tė investohet nė Shoqėri ose do tė ri-investohet nė biznese tė tjera sociale; shoqėria dhe ortaket e saj nuk mund tė autorizojnė marrjen ose ekzekutimin e vendimeve tė cilat, sipas njė parashikimi tė arsyeshėm, bien nė kundėrshtim me parimet dhe praktiken e biznesit social, sikurse pėrcaktuar nė ketė Nen 4. 3. Misioni social i Shoqėrisė ėshtė tė siguroje rritjen e punėsimit tė femrave dhe tė tė ardhurave tė familjeve rurale dhe periurbane nė Shqipėri, si dhe promovimin e kushteve tė mira tė punės dhe trajtimin e mire tė punonjėsve nė industrinė e veshmbathjeve nė Shqipėri. Gjithashtu, pėr tė realizuar objektin e saj, shoqėria mund tė kryeje ēdo lloj transaksioni lidhur me shitblerjen e pasurive tė luajtshme e tė paluajtshme, si edhe ēdo aktivitet tregtar, financiar, qiraje apo hipotekimi qė i vlerėson tė dobishme apo tė nevojshme pėr arritjen e qėllimeve tė saj me kusht qė aktivitetet e mėsipėrme tė mos jene nė kundėrshtim me objektin e Shoqėrisė."
Website:
Lloji i pronėsisė:
Bilanci :
Eksperti Kontabėl i Autorizuar:
Eksperti Kontabėl Data e fillimit Data e mbarimit
CITYTEX
CITYTEX
Nuk u gjetėn Transaksione Thesari pėr kėtė kompani!