Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 07 Shtator 2019
STE ENERGY ALBANIA
Numri unik i identifikimit (NIPT): L61409010O
Forma ligjore: Degė tė Shoqėrive tė Huaja
Selia: Tiranė
Viti i themelimit: 08.01.2016
Viti i kthimit nė SHA:-
Kapitali bazė (Lekė): 500,000.00
Numri i aksioneve/kuotave: -
Fusha e veprimtarisė: a)Projektim, organizim, koordinim dhe kryerje, nė Itali dhe jashtė saj, vepra tė natyrės inxhenierike dhe nė veēanti prodhim, transport, shpėrndarje dhe pėrdorim tė energjisė, nga ēdo burim, kryesisht pėr analize dhe zgjidhje tė problemeve tė mjedisit dhe/ose ekologjike; b)Projektim, aktivitet kėrkimi dhe zhvillimi, blerje, ndėrtim, instalim, shitje, shkėmbim, tregtim, import - eksport, asistencė teknike dhe mirėmbajtje, drejtpėrdrejt apo nėpėrmjet tė tretėve, nė Itali apo jashtė saj, pėr sisteme tėknike dhe industriale, mjete, pajisje elektrike, materiale elektrike, elektronike, mekanike dhe informatike, vepra elektromekanike, makineri nė pėrgjithėsi, impiante, turbina, gjeneratorė, pompa, dhe ēdo lloj mekanizmi rrotullues. Dega mund tė ushtrojė aktivitet si agjent tregtar, me apo pa depozite, pėr shoqėri italiane apo tė huaja tė cilat ushtrojnė aktivitet nė sektorėt ekonomike tė lartpėrmendur; c)Projektim, ndėrtim, menaxhim, tregtim dhe mirėmbajtje tė rrjeteve dhe impianteve tė prodhimit, transportit, shpėrndarjes dhe shfrytėzimit tė energjisė elektrike, termike, frigoriferike dhe tė ngjashme, qofte nė Itali apo jashtė saj; shėrbime tė integruara pėr kryerjen dhe menaxhimin e sistemeve tė kursimit tė energjisė; d)Ushtrim, pėr llogari tė vetėn dhe tė tė tretėve, pėr ente publike apo private, tė aktivitetit tė pėrgjithshėm tė ndėrtimit. Nė veēanti, mund tė ushtrojė aktivitet tė projektimit dhe ndėrtimit tė veprave ndėrtimore tė ēfarėdo lloj natyre, pėrfshirė vepra tė betonit tė armuar (pėrforcuar), punime nė tokė, shembje, shtrim dyshemeje me materiale speciale, vepra rrugore, aeroportuale, detare, hidraulike dhe kanalizimesh, ujitje, impiante tė ngritjes, trajtimit dhe pastrimit tė ujėrave, impiante tė trajtimit tė 2 mbetjeve, impiante tė prodhimit dhe shpėrndarje tė energjisė; vepra hekurudhore, tė gazit dhe naftės, punime nė bujqėsi e pyje, punime mirėmbajtje, restaurim dhe ristrukturim edhe monumentesh historike; ushtrim tė aktivitetit tė zdrukthėtarisė dhe me metal; transport mallrash pėr llogari tė tė tretėve; e)Qiramarrje mjetėsh dhe pajisjesh me qėllim ushtrimin e aktivitetit tė ndėrtimit nė pėrgjithėsi; f)Blerje, shitje, shkėmbim, ndėrtim direkt apo indirekt pronash tė paluajtshme, menaxhimi i tyre edhe nėpėrmjet dhėnies me koncesion tek tė tretė, pėrmirėsim, zgjerim, transformim, restaurim dhe ēdo ndėrhyrje restaurimi ndėrtimor; g)Prodhim i energjisė sė ēfarėdo lloji dhe tregtim, pėrfshirė forma tė mundshme incentivi qė lidhen me tė. Pėr mbarėvajtjen e aktivitetit tė objektit, dega mund tė lidhė kontrata qiraje, kontrata koncesioni, pėr shfrytėzimin e tokave, pėr devijim tė ujėrave, pėr pėrdorimin e burimeve konvencionale, ose aktivitete tė tjera qė lidhen me prodhimin e energjisė tė ēfarėdo lloji, si edhe transportin, shpėrndarjen dhe pėrdorimin e saj. Pėr mbarėvajtjen e aktivitetit tė objektit, dega gjithashtu mund tė marrė pjesė apo tė cedoje pjesėmarrje tė ēfarėdo forme nė shoqėri tė tjera ose entitete me objekt tė ngjashėm aktiviteti; dega, edhe nė interes tė palėve tė treta, mund tė lidhė kontrata pėr hua apo financime, edhe hipoteke, veprime me leasing pėrfshirė lėshimin e garancive, reale ose jo reale, edhe nė favor tė palėve tė treta. Dega mund tė kryejė nė pėrgjithėsi tė gjitha veprimet tregtare, me prona tė paluajtshme, tė luajtshme dhe financime, tė cilat do tė konsiderohen tė nevojshme dhe tė pėrshtatshme pėr pėrmbushjen e objektit, tė japė financime ose hua, hua me kambiale me garanci reale ose pėrsonale, tė blejė apo cedoje kredi tė vetat po tė tė tretėve, tė mare pjesė nė financime ose koordimin teknik dhe financiar tė shoqėrisė ose entiteteve me objekt aktiviteti tė njėjtė, tė ngjashėm apo plotėsues, tė financojė dhe koordinoje financimin teknik dhe administrativ tė entiteteve, ndėrmarrjeve apo shoqėrive.
Adresa: Tiranė Njėsia Bashkiake nr.2, Rruga e Elbasanit, pallati nr 1, poshtė fakultetit tė Gjeologji Minierave, kati 1
Sektori ekonomik:
Administratorė: Stefano Scarpa
Numri i Anėtarėve tė Kėshillit Mbikėqyrės:
Website:
Lloji i pronėsisė: Mikse
Bilanci :
Eksperti Kontabėl i Autorizuar:
Eksperti Kontabėl Data e fillimit Data e mbarimit
STE ENERGY ALBANIA
STE ENERGY ALBANIA
Nuk u gjetėn Transaksione Thesari pėr kėtė kompani!