Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 18 Prill 2020
E v i t a
Numri unik i identifikimit (NIPT): L31714005J
Forma ligjore: Shoqėri me pėrgjegjėsi tė kufizuar
Selia: Tiranė
Viti i themelimit: 2013
Viti i kthimit nė SHA:-
Kapitali bazė (Lekė): 30,100,000.00
Numri i aksioneve/kuotave: 2
Fusha e veprimtarisė: Import-eksport dhe tregtim me shumice dhe pakice te produkteve farmaceutike, kozmetike, bimeve medicinale, instrumentave dhe pajisjeve shendetesore dhe medicinale, sanitare, shtesa ushqimore dhe dietike. Import, eksport, tregtimi me shumice, montim dhe riparim i aparaturave dhe paisjeve mjekesore, impianteve si dhe aksesoreve te tyre, etj. Investime, sherbime, projekte ne fushen e mjeksise dhe shendetit; Ngritja dhe menaxhimi i klinikave private. Ndermarrja e nismave, veprimeve, aktiviteteve te ndryshme ligiore qe kane per objekt pjesemarrjen ne procese dhe iniciativa te ndryshme koncesionare, privatizimi apo tenderimi. Ne perputhje me legjislacionin Shqiptar, ne menyre qe te arrihet qellimi i siperpermendur, Shoqeria mund te kryeje cdo transaksion ne lidhje me pasurite e luajtshme dhe te paluajtshme, si dhe cdo aktivitet tregtar, financiar, dhenie-marrje me qira, te vendose pengje dhe barre hipotekore; aktivitete keto te konsideruara si te dobishme apo te nevojshme per te arritur qellimet e Shoqerise dhe qe nuk tejkalojne ne mase aktivitetet kryesore, te cituara me siper; te kryeje aktivitete publikimi, reklamimi, promocioni dhe sponsorizimi. Per me teper, Shoqeria mund te kryeje cdo aktivitet tjeter i cili nuk eshte i ndaluar nga legjislacioni ne fuqi. Shoqeria do te kryeje cdo lloj aktiviteti ne raport me objektin dhe per te favorizuar ate. Shoqeria me qellim investimin e kapitaleve te saj, mund te kete interesa dhe te marre pjese ne shoqeri te tjera qe kane objekte veprimtarie te cfaredolloj natyre, te ngjashme apo qe lidhen me aktivitetin e saj. (Shoqėria zoteron 85 % tė kuotave tė DiaVita - Shoqėri Koncensionare, NIPT L52305009L )
Adresa: KASHAR Autostrada Tirane-Durres, Km.8, Rruga "Paralele", Ndertese Private, Certifikate e Pronesise Nr.748174, Zone Kadastrale Nr.2105, Numer Pasurie 1166/26-1, Vol.22, Faqe 103
Aksionerė/Ortakė/bashkim i pėrkohshėm konēesionar:
Aksionerė/Ortakė Pėrqindja e pjesėmarrjes
Rasim Hamzaraj 72.5
Ertel Kėrēuku 27.5
Sektori ekonomik: sherbime spitalore
Shpenzim pėr koston e konēesionit (Lekė) (2013):
Kohėzgjatja e konēesionit (vjet):
Ratifikim i marrėveshjes sė konēesionit:
Vlera Fituese:
Vlera e investimit:
Data e shpalljes sė konēesionit: -
Data e mbajtjes sė konēesionit:
Data e njoftimit tė fituesit:
Ankesa:
Vlera e kontraktuar: -
Data e lidhjes sė kontratės: -
Arsyeja e anullimit: -
Akte/Marrėveshje Konēesionare:
Kontrata e Shitjes
Akti i themelimit
Administratorė: Elona Saraēi
Numri i Anėtarėve tė Kėshillit Mbikėqyrės:
Xhiro vjetore (Lekė) 2014 : 225,484,440.00
Xhiro vjetore (Lekė) 2015 : 301,306,457.00
Fitimi vjetor para tatimit (Lekė) (2013): 6,523,665.00
Fitimi vjetor para tatimit (Lekė) (2014): 42,158,749.00
Fitimi vjetor para tatimit (Lekė) (2015): 50,762,055.00
Ndryshime nė vite:
Data Ndryshimi i kryer
25.05.2015 Ėshtė rritur Kapitali i Shoqėrisė nė datėn 14.05.2015, nėpėrmjet rikapitalizimit tė fitimit tė akumuluar dhe tė pashpėrndarė nga ana e shoqėrisė, gjendje tė datės 31.12.2014. ėshtė shtuar vlera 30 000 000 leke, duke e cuar kapitalin ne vlerėn 30 100 000 leke. Pjesa tjetėr kalon nė rezerva
27.07.2016 Mė datė 20.07.2016 janė shitur 100% tė kuotave nga zj.Majlinda Fetiu, pėrkatėsisht 72,5% tė kuotave nė favor tė z.Rasim Hamzaraj dhe 27.5% e kuotave nė favor tė z.Ertel Kėrēuku, me anė tė kontratės sė shitjes sė kuotave me Nr.335 Rep. Nr.167/4 Kol.
27.07.2016 Mė datė 20.07.2016 janė shitur 100% tė kuotave nga zj.Majlinda Fetiu, pėrkatėsisht 72,5% tė kuotave nė favor tė z.Rasim Hamzaraj dhe 27.5% e kuotave nė favor tė z.Ertel Kėrēuku, me anė tė kontratės sė shitjes sė kuotave me Nr.335 Rep. Nr.167/4 Kol.
Website:
Lloji i pronėsisė:
Bilanci :
Eksperti Kontabėl i Autorizuar:
Eksperti Kontabėl Data e fillimit Data e mbarimit
Albanian Audit Partners 30/03/2015
E v i t a