Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 18 Prill 2020
AYEN AS ENERGJI
Numri unik i identifikimit (NIPT): L11731504A
Forma ligjore: Shoqėri Aksionare
Selia: Tirane
Viti i themelimit: 2011
Viti i kthimit nė SHA:-
Kapitali bazė (Lekė): 3,500,000,000.00
Numri i aksioneve/kuotave: 35,000
Fusha e veprimtarisė: Financimi, projektimi, ndertimi, venia ne pune, administrimi, mirembajtja e hidrocentraleve Gojan, Gjegjan, Peshqesh, Ura e Fanit dhe Fangut, ku perfshihet financimi, ndertimi, venia ne pune, prodhimi, furnizimi, transmetimi, shperndarja, eksportimi dhe shitja e energjise elektrike, ne zbatim te kontrates se koncensionit.
Aksionerė/Ortakė/bashkim i pėrkohshėm konēesionar:
Aksionerė/Ortakė Pėrqindja e pjesėmarrjes
Fahrettin Amir Arman 1
AS ENERGY 9
AYEN ENERJI ANONIM SIRKETI 82
Ayel Elektrik Uretim Sanayi ve Ticaret Anonim Sirketi 8
Sektori ekonomik: prodhim energji; gaz
Shpenzim pėr koston e konēesionit (Lekė) (2013):
Kohėzgjatja e konēesionit (vjet):35
Ratifikim i marrėveshjes sė konēesionit:
Vlera Fituese:
Vlera e investimit:
Data e shpalljes sė konēesionit: -
Data e mbajtjes sė konēesionit:
Data e njoftimit tė fituesit:
Ankesa:
Vlera e kontraktuar: -
Data e lidhjes sė kontratės: -
Arsyeja e anullimit: -
Akte/Marrėveshje Konēesionare:
Marreveshje koncesioni
Administratorė: Fahrettin Amir Arman
Numri i Anėtarėve tė Kėshillit Mbikėqyrės: 7
Fitimi vjetor para tatimit (Lekė) (2012): -31,549,789.00
Fitimi vjetor para tatimit (Lekė) (2013): -31,764,029.00
Website:http://www.ayenas.al/home/
Lloji i pronėsisė: Privat
Bilanci : 2013 2012
Eksperti Kontabėl i Autorizuar:
Eksperti Kontabėl Data e fillimit Data e mbarimit
Teit Gjini 12/08/2014 12/08/2015
AYEN AS ENERGJI
AYEN AS ENERGJI
Nuk u gjetėn Transaksione Thesari pėr kėtė kompani!