Ndryshimi i fundit: E Diel, 19 Janar 2020
PRASLIN INVESTMENT
Numri unik i identifikimit (NIPT): K52113007F
Forma ligjore: Shoqėri me pėrgjegjėsi tė kufizuar
Selia: Tiranė
Viti i themelimit: 2001
Viti i kthimit nė SHA:-
Kapitali bazė (Lekė): 102,529,000.00
Numri i aksioneve/kuotave: 100
Fusha e veprimtarisė: Aktivitet ne fushen e ndertimeve civile, objekte sherbimi dhe banimi; rruge; ura; porte; trase hekurudhore; terminale; hidrocentrale; veprave bonifikuese; parkimeve nentokesore dhe cdo ndertim tjeter; punime ndertimore ne nentoke dhe ne lartesi Rikonstruksion i ndertive civile dhe restaurime te objekteve historike, fetare dhe objekteve te tjera. Studim, projektim i ndertimeve te ndertesave publike, rrugeve, urave, tuneleve, traseve hekurudhore, veprave bonifikuese, centrale, objekte turistike, terminale, parkime nentokesore, industriale, objekte te kulteve, realizim te studimeve urbane, restaurime, prodhim te materialeve te ndertimit Aktivitet ne fushen e pasurive te paluajtshmesi blerje, shitje, marrje me qira, menaxhimiii e p isurive te paluajtshme. Aktivitet ne menaxhimin e qendrave te biznesit; qendrave tregtare; terminaleve; porteve; aeroporteve; dhe sherbimeve te ngjashme. Aktivitet ne fushen e financimit, investimit dhe menaxhimit te projekteve koncesionare; partneritet publik privat; partneritetit duke krijuar shoqeri te thjeshta; parteritet me shoqeri shqiptare dhe/ose te huaja. Prodhim dhe Tregtim materiale ndertimi, inerte, rere, mermer, etj. Prodhim dhe tregtim makineri e pjese kembimi per llojet c ndrvshme te makinerive. Import-eksport karburantesh dhe transport i tyre 2 Ndertim dhe menaxhim i objekteve turistike. Zhvillimin e veprimtarise minerare me punime siperfaqesore dhe nentokesore. Projektim, zbatim, mirembajtje periodike, riparim dhe rehabilitim ne fushen e automatizimit industrial ne makineri , mjete, pajisje, sisteme te ndryshme elektrike, elektronike, mekanike si : Sisteme, impiante, linja te trajtimit te mbetjeve; sistemime, impiante, linja te ftohjes dhe te ngrohjes (kondicionimit) Ndertimin, instalimin, mirembajtjen, importimin, shitjen, dhenien me qera dhe menaxhimin e reklamave te te gjitha tipeve Outdoor dhe Indoor dhe aktiviteteve te ngjashme. Shoqeria mund te kryeje 9do aktivitet tjeter plotesues dhe ndihmes qe ka si qellim ofrimin e cdo sherbimi tjeter dhe kryerjen e cdo aktiviteti tjeter, ne rast se rezultojne te dobishme dhe/ose te nevojshme per permbushjen e objektit kryesor.Shoqeria mund te angazhohet gjithashtu ne ēfaredo lloj aktiviteti tjeter qe nuk ndalohet me ligj. Me datė 18.12.2015, me shkresen me nr./prot. 21864 shoqėria Praslin Investment AL. Sh.A. ka bėrė propozimin e pakėrkuar pėr ndėrtimin e terminalit jug-lindor ne Bashkine e Tiranes.
Adresa: TIRANE NIKOLLA TUPE PLL 5/9
Aksionerė/Ortakė/bashkim i pėrkohshėm konēesionar:
Aksionerė/Ortakė Pėrqindja e pjesėmarrjes
Roland Ziu 100
Sektori ekonomik: ndertime investimesh publike dhe veprash arti- ura-autostrada
Shpenzim pėr koston e konēesionit (Lekė) (2013):
Kohėzgjatja e konēesionit (vjet):
Ratifikim i marrėveshjes sė konēesionit:
Vlera Fituese:
Vlera e investimit:
Data e shpalljes sė konēesionit: -
Data e mbajtjes sė konēesionit:
Data e njoftimit tė fituesit:
Ankesa:
Vlera e kontraktuar: -
Data e lidhjes sė kontratės: -
Arsyeja e anullimit: -
Administratorė: Roland Ziu, Elton Bojaxhi
Numri i Anėtarėve tė Kėshillit Mbikėqyrės:
Ndryshime nė vite:
Data Ndryshimi i kryer
21.03.2016 Nė datėn 21.03.2016 ndryshon objekti i aktivitetit: Nga "Tregti me pakice konfeksionesh,prodhim i tyre.Investime me karakter social,kulturor,sportiv.Investime ne fushen e turizmit dhe hotelerise.Investime ne fushen e ndertimeve ne pergjithesi.Te marre direkt ose indirekt interesa ne shoqeri,firma,agjensi dhe ndermarrje te tjera te cilat mund e kene edhe qellime te tjera aktiviteti.Te ndermarre dhe zhvilloje cdo lloj aktiviteti lidhur me shitblerjen e pasurise se luajteshme e te paluajteshme si edhe cdo aktivitet tregtar, financiar, qiradhenes apo dorezenes qe i vlereson te dobishme apo te nevojshme per arritjen e qellimeve te saj", nė objektin e ri: "Aktivitet ne fushen e ndertimeve civile, objekte sherbimi dhe banimi; rruge; ura; porte; trase hekurudhore; terminale; hidrocentrale; veprave bonifikuese; parkimeve nentokesore dhe cdo ndertim tjeter; punime ndertimore ne nentoke dhe ne lartesi Rikonstruksion i ndertive civile dhe restaurime te objekteve historike, fetare dhe objekteve te tjera. Studim, projektim i ndertimeve te ndertesave publike, rrugeve, urave, tuneleve, traseve hekurudhore, veprave bonifikuese, centrale, objekte turistike, terminale, parkime nentokesore, industriale, objekte te kulteve, realizim te studimeve urbane, restaurime, prodhim te materialeve te ndertimit Aktivitet ne fushen e pasurive te paluajtshmesi blerje, shitje, marrje me qira, menaxhimiii e p isurive te paluajtshme. Aktivitet ne menaxhimin e qendrave te biznesit; qendrave tregtare; terminaleve; porteve; aeroporteve; dhe sherbimeve te ngjashme. Aktivitet ne fushen e financimit, investimit dhe menaxhimit te projekteve koncesionare; partneritet publik privat; partneritetit duke krijuar shoqeri te thjeshta; parteritet me shoqeri shqiptare dhe/ose te huaja. Prodhim dhe Tregtim materiale ndertimi, inerte, rere, mermer, etj. Prodhim dhe tregtim makineri e pjese kembimi per llojet c ndrvshme te makinerive. Import-eksport karburantesh dhe transport i tyre Ndertim dhe menaxhim i objekteve turistike. Zhvillimin e veprimtarise minerare me punime siperfaqesore dhe nentokesore. Projektim, zbatim, mirembajtje periodike, riparim dhe rehabilitim ne fushen e automatizimit industrial ne makineri , mjete, pajisje, sisteme te ndryshme elektrike, elektronike, mekanike si : Sisteme, impiante, linja te trajtimit te mbetjeve; sistemime, impiante, linja te ftohjes dhe te ngrohjes (kondicionimit) Ndertimin, instalimin, mirembajtjen, importimin, shitjen, dhenien me qera dhe menaxhimin e reklamave te te gjitha tipeve Outdoor dhe Indoor dhe aktiviteteve te ngjashme. Shoqeria mund te kryeje 9do aktivitet tjeter plotesues dhe ndihmes qe ka si qellim ofrimin e cdo sherbimi tjeter dhe kryerjen e cdo aktiviteti tjeter, ne rast se rezultojne te dobishme dhe/ose te nevojshme per permbushjen e objektit kryesor.Shoqeria mund te angazhohet gjithashtu ne ēfaredo lloj aktiviteti tjeter qe nuk ndalohet me ligj. "
21.03.2016 Ėshtė rritur Kontributi nė kapitalin e shoqėrisė nė datėn 21.03.2016. Kapitali themeltar ka shkuar nga 100 000 leke ne 102 529 000 lekė
21.03.2016 Nė datėn 21.03.2016 ndryshon emri tregetar I shoqerise. Emri i ri tregtar u vendos PRASLIN INVESTMENT nga PRASLING - INVESMENT AL
Website:
Lloji i pronėsisė:
Bilanci :
Eksperti Kontabėl i Autorizuar:
Eksperti Kontabėl Data e fillimit Data e mbarimit
PRASLIN INVESTMENT
PRASLIN INVESTMENT
Nuk u gjetėn Transaksione Thesari pėr kėtė kompani!