Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 07 Shtator 2019
UNION BANK SHA
Ndryshimi i fundit bėrė mė: 13-10-2015
Numri unik i identifikimit (NIPT): K51807801R
Forma ligjore: Shoqėri Aksionare
Selia: Tirane
Viti i themelimit: 2005
Viti i kthimit nė SHA:-
Kapitali bazė (Lekė): 2,719,457,318.68
Numri i aksioneve/kuotave: 2,097,143
Aksionerė/Ortakė/bashkim i pėrkohshėm konēesionar:
Aksionerė/Ortakė Pėrqindja e pjesėmarrjes
UNIONI FINANCIAR TIRANE 86.34
Banka Europiane per Rindertim dhe Zhvillim 10.12
Niko Leka 1.77
Edmond Leka 1.77
Sektori ekonomik: Bankė e nivelit tė dytė
Administratorė: Gazmend Kadriu
Numri i Anėtarėve tė Kėshillit Mbikėqyrės: 7
Xhiro vjetore (Lekė) 2014 : 2,365,157,931.00
Xhiro vjetore (Lekė) 2015 : 0.00
Fitimi vjetor para tatimit (Lekė) (2012): 13,815,000.00
Fitimi vjetor para tatimit (Lekė) (2013): 69,513,000.00
Fitimi vjetor para tatimit (Lekė) (2014): 248,698,000.00
Website:http://www.unionbank.al/
Lloji i pronėsisė: Privat
Bilanci :
Eksperti Kontabėl i Autorizuar:
Eksperti Kontabėl Data e fillimit Data e mbarimit
KPMG Albania 28/06/2012
DELOITTE ALBANIA SH.P.K 30/06/2015
UNION BANK SHA