Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 18 Prill 2020
TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK
Numri unik i identifikimit (NIPT): K51612012D 
Forma ligjore: Shoqėri me pėrgjegjėsi tė kufizuar
Selia: Tirane
Viti i themelimit: 2004
Viti i kthimit nė SHA:-
Kapitali bazė (Lekė): 1,161,148,885.37
Numri i aksioneve/kuotave: 1,000
Fusha e veprimtarisė: Zhvillimi i Aeroportit Ndėrkombėtar "Nėnė Tereza"
Aksionerė/Ortakė/bashkim i pėrkohshėm konēesionar:
Aksionerė/Ortakė Pėrqindja e pjesėmarrjes
DEG-Deutsche investitions-und Entwicklungsgesellschaft mbH 31.7
Albanian-American Enterprise Fund "AAEF" 21.3
AviAlliance GmbH 47
Sektori ekonomik: ndertime investimesh publike dhe veprash arti- ura-autostrada
Shpenzim pėr koston e konēesionit (Lekė) (2013):291,668,111.00
Kohėzgjatja e konēesionit (vjet):20
Ratifikim i marrėveshjes sė konēesionit: Kliko ketu
Vlera Fituese:
Vlera e investimit:
Data e shpalljes sė konēesionit: -
Data e mbajtjes sė konēesionit:
Data e njoftimit tė fituesit:
Ankesa:
Vlera e kontraktuar: -
Data e lidhjes sė kontratės: -
Arsyeja e anullimit: -
Administratorė: Rolf Castro-Vasquez
Numri i Anėtarėve tė Kėshillit Mbikėqyrės:
Xhiro vjetore (Lekė) 2014 : 4,243,761,389.00
Xhiro vjetore (Lekė) 2015 : 0.00
Fitimi vjetor para tatimit (Lekė) (2012): 1,506,478,449.00
Fitimi vjetor para tatimit (Lekė) (2013): 1,117,252,020.00
Fitimi vjetor para tatimit (Lekė) (2014): 1,506,399,516.00
Website:
Lloji i pronėsisė: Privat
Bilanci : 2013 2012 2008
Eksperti Kontabėl i Autorizuar:
Eksperti Kontabėl Data e fillimit Data e mbarimit
Deloitte Albania
TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK