Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 18 Prill 2020
T A I W A N SHPK (Parkim Nėntokėsor nė Parkun Rinia)
Numri unik i identifikimit (NIPT): K32022001U
Forma ligjore: Shoqėri me Pėrgjegjėsi tė Kufizuar
Selia:
Viti i themelimit: 2001
Viti i kthimit nė SHA:-
Kapitali bazė (Lekė): 1,703,573,000.00
Numri i aksioneve/kuotave: 100
Fusha e veprimtarisė: Veprimtaria Tregtare: Aktivitet nė fushėn e tregtisė sė Bareve, Restoranteve e Hotelerisė, Disko, Klube Nate e Lojėra argėtuese; Shitje me shumicė dhe pakicė tė mallrave ushqimore, industriale dhe bujqėsor. Ndėrtim, mirėmbajtje dhe administrim i parking-eve. Tregtim karburantesh, lubrifikante dhe gaz i lėngshėm me pakicė.
Veprimtari Koncesionare: Koncesion i tipit BOT (ndėrtimi, operim dhe transferim tek shteti) i Parkimi Nėntokėsor nė Parkun Rinia. Kapaciteti i parkingut 1 342 vende. Vlera e Investimit 1 973 932 800 (njė miliard e nėntėqind e shtatėdhjetė e tre milion e nėntėqind e tridhjetė e dy mijė e tetėqind) lekė. Koha e vėnies nė shfrytėzim tė veprės (ndėrtimi) 15 muaj. Kohėzgjatja e koncesionit 35 vite. Tarifė koncesionare qė do tė pėrfitohet nga Autoriteti Koncesionar Bashkia e Tiranės ėshtė 10% e fitimit. Tarifa parkimi janė ora e parė 120 lekė/ora; ora II-IV 50 lekė pėr ēdo 30 minuta; Ora e IV – XII e parkimit 40 lekė pėr ēdo 30 minuta. Biletė ditore 850 lekė, biletė nate nga ora 22 e mbrėmjes deri ora 7 e mėngjesit vlerė 500 lekė. Biletė mujore 12 000 lekė, biletė tremujore 34 000 lekė dhe biletė 6 mujore 60 000 lekė. Kritere tė organizimit pėr kategori tė veēanta: sigurohen 30 vende pėr automjete tė invalidėve pa pagesė; 140 vende pėr institucione publike me tarifė mujore fikse 6 000 lekė, 160 vende pėr rezident me tarifė mujore 10 000 lekė dhe 73 vende pėr biznese me tarifė mujore 12 000 lekė. Nuk ka pėrcaktime tė ofertės pėr Pėrputhshmėrinė me Standarde Mjedisore.
Aksionerė/Ortakė/bashkim i pėrkohshėm konēesionar:
Aksionerė/Ortakė Pėrqindja e pjesėmarrjes
Avni Braēaj 10
Apostol Goci 5
Besnik Sulaj 80
Albano Aliko 5
Sektori ekonomik: bar-restorant, catering
Shpenzim pėr koston e konēesionit (Lekė) (2013):
Kohėzgjatja e konēesionit (vjet):35
Ratifikim i marrėveshjes sė konēesionit: Kliko ketu
Vlera Fituese:
Vlera e investimit:
Data e shpalljes sė konēesionit: -
Data e mbajtjes sė konēesionit:
Data e njoftimit tė fituesit:
Ankesa:
Vlera e kontraktuar: -
Data e lidhjes sė kontratės: -
Arsyeja e anullimit: -
Akte/Marrėveshje Konēesionare:
Vendimi i Kėshillit tė Ministrave, Nr.1181, Datė 23.07.2008 pėr “Pėrcaktimin e Autoritetit Kontraktues pėr Dhėnien me Konēesion Vendor tė Parkimit Nėntokėsor nė Parkun “Rinia”, Tiranė dhe miratimin e bonusit, nė procedurėn pėrzgjedhėse konkurruese qė i jepet shoqėrisė”
Vendimi i Kėshillit Bashkiak, Nr. 36, Datė 29.09.2008 pėr “Pėrcaktimin e formės sė Dhėnies me Konēesion tė dy Parkimeve Nėntokėsore nė qytetin e Tiranės”
Buletini i APP Date 16.02.2009, Shpallja e Fteses per Oferte
Shkresė me Nr. Protokolli 4207, Datė 06.05.2009, tė Kryetarit tė Komisionit tė Vlerėsimit tė Ofertave , drejtuar shoqėrisė T A I W A N SHPK, pėr njoftimin dhe klasifikimin e shoqėrisė
Raport Pėrmbledhės me Nr. Protokolli 4663, Datė 20.05.2009 mbi “Vlerėsimin e Ofertave pėr Dhėnien me Konēesion Vendor tė Parkimit Nėntokėsor nė Parkun Rinia, Tiranė”
Relacion mbi: “Miratimin e termave tė Kontratės Konēesionare mbi Parkimin Nėntokėsor nė Parkun Rinia”, Datė 23.12.2015
Administratorė: Avni Braēaj
Numri i Anėtarėve tė Kėshillit Mbikėqyrės:
Xhiro vjetore (Lekė) 2014 : 131,444,000.00
Xhiro vjetore (Lekė) 2015 : 0.00
Fitimi vjetor para tatimit (Lekė) (2012): 51,086,000.00
Fitimi vjetor para tatimit (Lekė) (2013): 49,276,000.00
Fitimi vjetor para tatimit (Lekė) (2014): 7,293,000.00
Website:http://kompleksitaiwan.al/
Lloji i pronėsisė: Privat
Bilanci : Kliko 2014 2013 2012
Eksperti Kontabėl i Autorizuar:
Eksperti Kontabėl Data e fillimit Data e mbarimit
T A I W A N SHPK (Parkim Nėntokėsor nė Parkun Rinia)
T A I W A N SHPK (Parkim Nėntokėsor nė Parkun Rinia)
Transaksione Thesari 2012 - 2013
Transaksione Thesari 2014
Transaksione Thesari 2015-2017