Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 07 Shtator 2019
NDERTIM MONTIMI PATOS
Numri unik i identifikimit (NIPT): J63229454K
Forma ligjore: Shoqėri Aksionare
Selia: Fier
Viti i themelimit: 1995
Viti i kthimit nė SHA:-
Kapitali bazė (Lekė): 90,250,000.00
Numri i aksioneve/kuotave: 90,250
Fusha e veprimtarisė: Ndertim montime te veprave industriale, sociale kulturore, prodhim material ndertimi dhe konstruksione metalike, si dhe aktivitet tregtar. Grumbullim transport te te gjitha llojeve te mbetjeve urbane.
Adresa: PATOS Rruga Nacionale Fier-Patos, Km.7, Lagjja "Zona Industriale Transport", Ndertese private Nr.123
Aksionerė/Ortakė/bashkim i pėrkohshėm konēesionar:
Aksionerė/Ortakė Pėrqindja e pjesėmarrjes
Flamur Kollozi 100
Sektori ekonomik: ndertime investimesh publike dhe veprash arti- ura-autostrada
Administratorė: Flamur Kollozi
Numri i Anėtarėve tė Kėshillit Mbikėqyrės: 3
Xhiro vjetore (Lekė) 2014 : 102,998,505.00
Xhiro vjetore (Lekė) 2015 : 197,214,294.00
Fitimi vjetor para tatimit (Lekė) (2012): 9,339,479.00
Fitimi vjetor para tatimit (Lekė) (2013): 10,716,138.00
Fitimi vjetor para tatimit (Lekė) (2014): 8.41
Fitimi vjetor para tatimit (Lekė) (2015): 15,912,841.00
Ndryshime nė vite:
Data Ndryshimi i kryer
06.09.2010. Mė datė 06.09.2010 eshte vendosur ndarja e shoqerise Ndertim Montimi Patos per te krijuar dy shoqeri te reja: Ndertim Montimi Patos SHA me kapital themeltar 63 742 000 i ndare ne 1 000 aksione, dhe Ndertim sha Visoke me kapital themeltar prej 7 070 830 leke,i ndare ne 7 474 aksione
19.07.2013 Ėshtė rritur Kapitali i Shoqėrisė nė datėn 26.06.2013, nėpėrmjet rikapitalizimit tė fitimit tė akumuluar dhe tė pashpėrndarė nga ana e shoqėrisė, gjendje tė datės 31.12.2012. Kapitali bėhet 90 250 000 (nėntėdhjetė milion e dyqind e pesėdhjetė mijė ) lekė
15.09.2015 Nė datėn 15.09.2015 shtohet si objekt aktiviteti edhe: Grumbullim transport te te gjitha llojeve te mbetjeve urbane.
Website:
Lloji i pronėsisė:
Bilanci :
Eksperti Kontabėl i Autorizuar:
Eksperti Kontabėl Data e fillimit Data e mbarimit
IL-SA-Auditing 09/10/2010 09/10/2016
NDERTIM MONTIMI PATOS