Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 07 Shtator 2019
UJĖSJELLĖS KANALIZIME TIRANĖ
Ndryshimi i fundit bėrė mė: 27-02-2016
Numri unik i identifikimit (NIPT): J62005002O
Forma ligjore: Shoqėri Aksionare
Selia: Tirane
Viti i themelimit: 2000
Viti i kthimit nė SHA:-
Kapitali bazė (Lekė): 2,544,398,050.00
Numri i aksioneve/kuotave: 2,544,398
Fusha e veprimtarisė: Sherbimi i furnizimit me uje te pijshen i konsumatoreve dhe shitja e tij. Mirembajtja e sistemeve te furnizimit me uje te pijshem, prodhimi dhe/ose blerja e ujit per plotesimin e kerkeses se konsumatoreve, sherbimi i grumbullimit, largimit dhe trajtimit te ujerave te ndotura dhe shitja e tij, mirembajtjen e sistemeve te ujerave te ndotura, si dhe impjanteve te pastrimit tė tyre.Studimin, Projektimin e ndertimin e sistemeve te furnizimit me uje dhe kanalizimeve. Lidhjen e kontratave te furnizimit me uje me konsumatoret ne zonen e sherbimit. Lidhja e konsumatoreve me rrjetin publik te furnizimit me uje dhe kanalizimeve te ujrave te ndotura; Projektimi, miratimi dhe zbatimi i skemave te furnizimit me uje. Zhvillimi i rrjetit te furnizimit me uje dhe kanalizimeve duke e pershtatur ate me standartet nderkombetare; Sherbimi ndaj konsumatorit ne funksion te permbushjes se detyrimeve kontraktuale dhe ato te percaktuara ne aktet ligjore e nenligjore ne fuqi.Zbatimi i rregulloreve higjeno-sanitare dhe mjedisore te miratuara per projektimin, ndertimin dhe shfrytezimin e objekteve te furnizimit me uje dhe kanalizimeve te ujrave te ndotura.
Aksionerė/Ortakė/bashkim i pėrkohshėm konēesionar:
Aksionerė/Ortakė Pėrqindja e pjesėmarrjes
Bashkia Kamez 14.6
Bashkia Tirane 82.5
Komuna Vorė 2.9
Instucioni Shtetėror Aksioner nė SHA: Bashkitė Tirane-Vorė-Kamėz
Sektori ekonomik: sherbime-ujesjelles-kanalizime-shperndarje energjie-perkthime-noteri-avokature-konvikte-sherbime bamiresie
Administratorė: Redi Molla
Numri i Anėtarėve tė Kėshillit Mbikėqyrės: 6
Xhiro vjetore (Lekė) 2014 : 2,959,215,673.00
Xhiro vjetore (Lekė) 2015 : 0.00
Fitimi vjetor para tatimit (Lekė) (2012): 2,430,063,000.00
Fitimi vjetor para tatimit (Lekė) (2013): 641,232,000.00
Fitimi vjetor para tatimit (Lekė) (2014): 527,047,000.00
Website:http://www.ukt.al/
Lloji i pronėsisė: Publike
Bilanci :
Eksperti Kontabėl i Autorizuar:
Eksperti Kontabėl Data e fillimit Data e mbarimit
Ahmet Stojna 28/12/2000
UJĖSJELLĖS KANALIZIME TIRANĖ