Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 07 Shtator 2019
POSTA SHQIPTARE SH.A
Ndryshimi i fundit bėrė mė: 27-02-2016
Numri unik i identifikimit (NIPT): J61924007N
Forma ligjore: Shoqėri Aksionare
Selia: Tirane
Viti i themelimit: 1999
Viti i kthimit nė SHA:-
Kapitali bazė (Lekė): 1,642,450,000.00
Numri i aksioneve/kuotave: 1,642,447
Aksionerė/Ortakė/bashkim i pėrkohshėm konēesionar:
Aksionerė/Ortakė Pėrqindja e pjesėmarrjes
Ministria e Ekonomise, Tregtise dhe Energjetikes 100
Instucioni Shtetėror Aksioner nė SHA: Ministria e Ekonomise, Tregtise dhe Energjetikes
Sektori ekonomik: transport-shperndarje-kargo-sherbime postare
Administratorė: Majlind Lazimi
Numri i Anėtarėve tė Kėshillit Mbikėqyrės: 6
Xhiro vjetore (Lekė) 2014 : 2,025,510,628.00
Xhiro vjetore (Lekė) 2015 : 0.00
Fitimi vjetor para tatimit (Lekė) (2012): 180,195,756.00
Fitimi vjetor para tatimit (Lekė) (2013): -23,299,913.00
Fitimi vjetor para tatimit (Lekė) (2014): 343,683,837.00
Website:http://www.postashqiptare.al/
Lloji i pronėsisė: Publike
Bilanci :
Eksperti Kontabėl i Autorizuar:
Eksperti Kontabėl Data e fillimit Data e mbarimit
Hysen Beka 31/05/2007
POSTA SHQIPTARE SH.A