Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 07 Shtator 2019
Korporata Elektroenergjitike Shqiptare (Sh.a KESH)
Ndryshimi i fundit bėrė mė: 27-02-2016
Numri unik i identifikimit (NIPT): J61817005F
Forma ligjore: Shoqėri Aksionare
Selia: Tirane
Viti i themelimit: 1995
Viti i kthimit nė SHA:-
Kapitali bazė (Lekė): 20,174,200,000.00
Numri i aksioneve/kuotave: 20,174,222
Aksionerė/Ortakė/bashkim i pėrkohshėm konēesionar:
Aksionerė/Ortakė Pėrqindja e pjesėmarrjes
Ministria e Ekonomise, Tregtise dhe Energjetikes 100
Instucioni Shtetėror Aksioner nė SHA: Ministria e Ekonomise, Tregtise dhe Energjetikes
Sektori ekonomik: prodhim energji; gaz
Administratorė: Agron Hetoja
Numri i Anėtarėve tė Kėshillit Mbikėqyrės: 6
Xhiro vjetore (Lekė) 2014 : 10,831,933,000.00
Xhiro vjetore (Lekė) 2015 : 0.00
Fitimi vjetor para tatimit (Lekė) (2012): 7,212,212,000.00
Fitimi vjetor para tatimit (Lekė) (2013): 9,300,344,000.00
Fitimi vjetor para tatimit (Lekė) (2014): -22,240,662,000.00
Website:http://www.kesh.com.al/
Lloji i pronėsisė: Publike
Bilanci :
Eksperti Kontabėl i Autorizuar:
Eksperti Kontabėl Data e fillimit Data e mbarimit
Tatjana Filto 18/11/2013
Rezarta Koēollari 18/11/2013
Mimoza Cara 18/11/2013
Eleonora Olli 18/11/2013
Korporata Elektroenergjitike Shqiptare (Sh.a KESH)
Korporata Elektroenergjitike Shqiptare (Sh.a KESH)
Transaksione Thesari 2012 - 2013