Ndryshimi i fundit: E Diel, 19 Janar 2020
Ministria e Energjise dhe Industrise- oferte per koncesion te hidocentralit Viliq
Numri unik i identifikimit (NIPT): Hidocentrali-Viliq
Forma ligjore: Shoqėri me pėrgjegjėsi tė kufizuar
Selia:
Viti i themelimit: 2016
Viti i kthimit nė SHA:-
Kapitali bazė (Lekė):
Numri i aksioneve/kuotave: -
Fusha e veprimtarisė: Dhėnie me koncesion te hidrocentralit “Viliq” Forma e kontratės: B.O.T (Ndėrtim – Operim – Transferim). Interesi pėr shfrytėzimin hidroenergjetik ėshtė pėr pellgun ujėmbledhės tė pėrroit tė Bityēit deri nė derdhjen e tij nė liqenin e Fierzės duke respektuar kuotėn maksimale te tij. Kohėzgjatja e kontratės 35 vjet. Prodhimi i energjise elektrike 7,993,326 kWh • Fuqia e vendosur 1,902 kW • Koha e zbatimit te punimeve 24 muaj • Vlera e investimit (pa TVSH) 199,260,305 Leke • Kosto e makinerive dhe pajisjeve pėr kW fuqi te instaluar 35,000 leke/kW • Vlera e “Fee koncesionare” 2.1% (167,860 kWh)
Aksionerė/Ortakė/bashkim i pėrkohshėm konēesionar:
Aksionerė/Ortakė Pėrqindja e pjesėmarrjes
ERGI KONSTRUKSION SHPK
AFRIMI K SHPK
Sektori ekonomik:
Shpenzim pėr koston e konēesionit (Lekė) (2013):
Kohėzgjatja e konēesionit (vjet):35
Ratifikim i marrėveshjes sė konēesionit:
Vlera Fituese:
Vlera e investimit:
Data e shpalljes sė konēesionit: -
Data e mbajtjes sė konēesionit:
Data e njoftimit tė fituesit:
Ankesa:
Vlera e kontraktuar: -
Data e lidhjes sė kontratės: -
Arsyeja e anullimit: -
Akte/Marrėveshje Konēesionare:
Ftese per oferte
Ftese per oferte
Anullim i procedures se koncesionit
Njoftim i Fituesit
Administratorė: Shkėlzen Hoxha
Numri i Anėtarėve tė Kėshillit Mbikėqyrės:
Website:
Lloji i pronėsisė:
Bilanci :
Eksperti Kontabėl i Autorizuar:
Eksperti Kontabėl Data e fillimit Data e mbarimit
Ministria e Energjise dhe Industrise- oferte per koncesion te hidocentralit Viliq
Ministria e Energjise dhe Industrise- oferte per koncesion te hidocentralit Viliq
Nuk u gjetėn Transaksione Thesari pėr kėtė kompani!