Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 18 Prill 2020
Ministria e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisė dhe Sipėrmarrjes - Ndėrtimi, zhvillimi, mirėmbajtja dhe operimi i Zonės sė Teknologjisė dhe Zhvillimit Ekonomik, nė Spitallė, Durrės.
Numri unik i identifikimit (NIPT): 27.02.2017
Forma ligjore:
Selia:
Viti i themelimit:
Viti i kthimit nė SHA:-
Kapitali bazė (Lekė):
Numri i aksioneve/kuotave: -
Fusha e veprimtarisė: Ndėrtimi, zhvillimi, mirėmbajtja dhe operimi i Zonės sė Teknologjisė dhe Zhvillimit Ekonomik, nė Spitallė, Durrės.
Vendndodhja e objektit tė kontratės: Zona e Teknologjisė dhe Zhvillimit Ekonomik Spitallė, Durrės ndodhet nė veri tė Qytetit tė Durrėsit. Sipėrfaqja prej 101.2 ha i pėrket Zonės Kadastrale Nr. 8517 Durrės. Kjo zonė ėshtė shpallur me VKM-nė Nr. 262, datė 06.04.2016 “Shpalljen e Zonės sė Teknologjisė dhe Zhvillimit Ekonomik nė Spitallė, Durrės”.
Zona e Teknologjisė dhe Zhvillimit Ekonomik shtrihet nė afėrsi me Portin e Durrėsit, mė tė madhin dhe mė tė rėndėsishmin nė Shqipėri, pranė qytetit tė dytė pėr nga zhvillimi ekonomik nė Shqipėri, Durrėsit, vetėm 30 km larg Aeroportit Ndėrkombėtar “Nėnė Tereza”, 37 km nga kryeqyteti i Shqipėrisė, Tirana.
Vlera e kėrkuar e Sigurimit tė Ofertės ėshtė 15,000,000 Lekė (pesėmbėdhjetė milion).
Fituesi i shpallur: Bashkimi i Pėrkohshėm i Operatorėve Ekonomik "Pelikan" shpk “The Best Construction" shpk "Vėllezėrit Hysa" SHPK.
Sektori ekonomik:
Shpenzim pėr koston e konēesionit (Lekė) (2013):
Kohėzgjatja e konēesionit (vjet):99
Ratifikim i marrėveshjes sė konēesionit:
Vlera Fituese:
Vlera e investimit:
Data e shpalljes sė konēesionit: 27-02-2017
Data e mbajtjes sė konēesionit:28-04-2017
Data e njoftimit tė fituesit: 05-07-2017
Ankesa:
Vlera e kontraktuar: -
Data e lidhjes sė kontratės: -
Arsyeja e anullimit: -
Akte/Marrėveshje Konēesionare:
Shpallja e koncesionit
Dokumentat standarde te koncesionit
Njoftimi i fituesit te koncesionit
Administratorė:
Numri i Anėtarėve tė Kėshillit Mbikėqyrės:
Website:
Lloji i pronėsisė:
Bilanci :
Eksperti Kontabėl i Autorizuar:
Eksperti Kontabėl Data e fillimit Data e mbarimit
Ministria e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisė dhe Sipėrmarrjes - Ndėrtimi, zhvillimi, mirėmbajtja dhe operimi i Zonės sė Teknologjisė dhe Zhvillimit Ekonomik, nė Spitallė, Durrės.
Ministria e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisė dhe Sipėrmarrjes - Ndėrtimi, zhvillimi, mirėmbajtja dhe operimi i Zonės sė Teknologjisė dhe Zhvillimit Ekonomik, nė Spitallė, Durrės.
Nuk u gjetėn Transaksione Thesari pėr kėtė kompani!