Ndryshimi i fundit: E Diel, 19 Janar 2020
Projektimi, Ndėrtimi, Mirėmbajtja dhe Menaxhimi i Terminalit tė Transportit Publik
Numri unik i identifikimit (NIPT): 2016-09-19
Forma ligjore:
Selia: Tiranė
Viti i themelimit:
Viti i kthimit nė SHA:-
Kapitali bazė (Lekė):
Numri i aksioneve/kuotave: -
Fusha e veprimtarisė: Hartimi i detajuar dhe Zbatimi i Ndėrtimit tė njė Terminali tė ri tė Transportit Publik, Mirėmbajtjen e tij tė zakonshme dhe tė jashtėzakonshme, si dhe Menaxhimin e mėvonshėm tė terminalit tė transportit publik tė Tiranės. Vlera e vlerėsuar e Projektit ėshtė 15.5 milionė Euro. Autoriteti Kontraktor do tė zbatojė procedurėn e hapur tė tenderit nė pajtim me nenin 22 tė ligjit shqiptar tė konēesioneve dhe partneritetit publik privat nr. 125/2013. Gjatė ndėrtimit tė terminalit, objektivi i Autoritetit Kontraktor ėshtė pėrmirėsimi i lėvizshmėrisė sė pėrgjithshme, duke siguruar njė terminal me kapacitet tė plotė transporti ku autobuzėt ndėrqytetės do tė shkarkojnė pasagjerė pėr nė autobuzė urbane dhe taksi pėrgjatė korridorit kryesor tė qytetit nė pjesėn veriore, perėndimore dhe jugore tė vendit, duke zvogėluar bllokimet e trafikut nė qendėr tė qytetit, pėrmirėsimin e ndotjes sė ajrit dhe reduktimin e konsumit tė karburantit pėr transport publik. Autoriteti Kontraktor do tė ofrojė njė truall prej 85,000 metra katrorė vendosur pėr gjatė korridorit kryesor qė ēon nė veri-perėndim, nga qyteti nė drejtim tė Durrėsit, truall i cili do t'i kontraktohet nė baza afatgjatė Ofertuesit fitues pėr tė ndėrtuar, operuar dhe pėr tė ruajtur terminalin pėr tė mirėn e operatorėve dhe udhėtarėve. Nė shkėmbim, tė gjitha tarifat e vendqendrimit tė autobusėve, tė ardhurat e qiradhėnies me pakicė, dhe tarifat e parkimit, do tė arkėtohen nga Operatori Ekonomik pėr amortizimin e CAPEX-it tė tij fillestar, shpenzimet operative, dhe pėr mbulimin e shėrbimit tė borxhit. Kontrata do tė jetė me konkurs ndėrkombėtar.Kohėzgjatja e Kontratės do tė jetė 15 deri nė 35 vite.
Sektori ekonomik: ndertime investimesh publike dhe veprash arti- ura-autostrada
Shpenzim pėr koston e konēesionit (Lekė) (2013):
Kohėzgjatja e konēesionit (vjet):35
Ratifikim i marrėveshjes sė konēesionit:
Vlera Fituese:
Vlera e investimit:
Data e shpalljes sė konēesionit: -
Data e mbajtjes sė konēesionit:
Data e njoftimit tė fituesit:
Ankesa:
Vlera e kontraktuar: -
Data e lidhjes sė kontratės: -
Arsyeja e anullimit: -
Akte/Marrėveshje Konēesionare:
Ftese per oferte
Kriteret Kualifikuese
Administratorė:
Numri i Anėtarėve tė Kėshillit Mbikėqyrės:
Website:
Lloji i pronėsisė:
Bilanci :
Eksperti Kontabėl i Autorizuar:
Eksperti Kontabėl Data e fillimit Data e mbarimit
Projektimi, Ndėrtimi, Mirėmbajtja dhe Menaxhimi i Terminalit tė Transportit Publik
Projektimi, Ndėrtimi, Mirėmbajtja dhe Menaxhimi i Terminalit tė Transportit Publik
Nuk u gjetėn Transaksione Thesari pėr kėtė kompani!