Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 16 Dhjetor 2017
Lista e Donatorėve pėr fushatėn zgjedhore 2017 shumė mbi 100 mijė lekė

Lista e Donatorėve pėr fushatėn zgjedhore 2017 shumė mbi 100 mijė lekė

Open Data Albania, po publikon Listėn e Donatorėve tė Partive Politike, subjekte zgjedhore nė Fushatėn pėr Zgjedhjet e Pėrgjithshme 2017. Donatorėt pėr vlera mbi 100 milion lekė regjistrohen gjatė fushatės nė njė regjistėr tė posaēėm. Ata duhet tė bėjnė pagesa vetėm nė llogarinė bankare tė ēelura nga subjekti elektoral nė njė bankė tė nivelit tė dytė dhe tė paracaktuar pėr dhurime zgjedhore.

Mė shumė
Plan Buxheti i Shtetit 2017 sipas Funksioneve

Plan Buxheti i Shtetit 2017 sipas Funksioneve


Mė shumė
Instrumentet e Pagesės Elektronike dhe Bankingu Modern nė Bankat e Nivelit tė Dytė nė Shqipėri  2013 deri 2015

Instrumentet e Pagesės Elektronike dhe Bankingu Modern nė Bankat e Nivelit tė Dytė nė Shqipėri 2013 deri 2015

Open Data Albania po hulumton lidhur me produktet dhe shėrbimet financiare tė Bankave tė Nivelit tė Dytė tė liēensuara nga Banka e Shqipėrisė pėr tė ushtruar aktivitetin brenda vendit si dhe Instrumentet e Pagesės Elektronike e Bankingun Modern tė ofruar nga Bankat e Nivelit tė Dytė nė Republikėn e Shqipėrisė. Bankat e Nivelit tė Dytė

Mė shumė
Renditja 30 Operatorėt Ekonomik me vlerėn mė tė lartė tė kontratave tė lidhur me Bashki, korrik 2015 - janar 2017

Renditja 30 Operatorėt Ekonomik me vlerėn mė tė lartė tė kontratave tė lidhur me Bashki, korrik 2015 - janar 2017

Organizata AIS, promotore e Open Data pėr Shqipėrinė  ka hulumtuar mbi renditjen e operatorėve ekonomik qė kanė fituar kontrata pėrmes prokurimeve publike me Njėsi tė Qeverisjes Vendore. Hulumtimi ėshtė bėrė sipas vlerave dhe pėrkon me periudhėn kohore nga korrik 2015 deri 31 janar 2017.

Mė shumė

KALKULUESI I TAKSAVE, 2015

Kalkuluesi i taksave 2015 - Tax Calcutor 2015 Albania

Kalkuluesi i Taksave i mundėson cdo qyetari informacion mbi vlerėn me tė cilėn taksohen tė ardhurat e tij. Aplikimi paraqet kontributin e drejtpėrdrejtė tė qytetarit nė buxhetin e shtetit dhe aspekte tė ndryshme tė jetės se pėrditshme. Cila ėshtė Kostoja ditore e Tatimeve + Kontributeve qė paguan taksapaguesi shqiptar sipas Klasifikimt Funksional pėr vitin 2015?

Kliko KĖTU pėr tė pėrdorur aplikimin

PROJEKTBUXHETI SIPAS FUNKSIONEVE, 2016

Projekt Buxheti 2016 - Planned budget in Albania 2016

ProjektBuxheti 2016 sipas Klasifikimit Funksional. Shpėrndarja e Buxhetit tė shtetit pėr vitin 2016 sipas funksioneve kryesore

Kliko KETU pėr tė pėrdorur aplikimin

Banka e Shqipėrisė, Fitimi Transferuar nė Buxhetin e Shtetit 2015-2016

Banka-e-Shqiperise-Fitimi-Transferuar-ne-Buxhetin-e-Shtetit-2015-2016

Open Data Albania po pėrditėson tė dhėnat lidhur me fitimin e Bankės sė Shqipėrisė tė transferuar nė buxhetin e shtetit. Banka e Shqipėrisė ėshtė banka qendrore e vendit tonė dhe vepron nė bazė tė dispozitave tė ligjit nr. 8269, datė 23.12.1997. Ajo ėshtė e pavarur nga ēdo pushtet tjetėr pėr realizimin e objektivit kryesor tė veprimtarisė sė saj.

me shume
Artikuj bashkangjitur

Origjina e Kapitalit Aksionar tė Bankave tė Nivelit tė Dytė nė Shqipėri dhe Frekuenca e Ndryshimit tė Pronėsisė- Ekstrakt QKB, 15 Mars 2017

Origjina-e-Kapitalit-Aksionar-te-Bankave-te-Nivelit-te-Dyte-ne-Shqiperi-dhe-Frekuenca-e-Ndryshimit-te-Pronesise--Ekstrakt-QKB-15-Mars-2017

Open Data Albania po hulumton mbi Origjinėn e Kapitalit Aksionar tė Bankave tė Nivelit tė Dytė nė Shqipėri dhe Frekuencėn e Ndryshimit tė Pronėsisė. Bankat e Nivelit tė Dytė, janė shoqėri me seli nė territorin e Republikės sė Shqipėrisė, qė ushtrojn veprimtari bankare duke pėrfshirė por pa u kufizuar me pranimin e depozitave monetare ose i fondeve tė tjera tė ripagueshme nga publiku dhe pėrdorimi i tyre pėr dhėnie kredie, si dhe emetimi i mjeteve tė pagesės nė formėn e parasė elektronike.

me shume
Artikuj bashkangjitur

Nė fokus

Qeverisje Lokale

Detyrime-te-pashlyera-sipas-Bashkive-2015-2017

Detyrime tė pashlyera sipas Bashkive, 2015-2017

me shume more_arrow

Ekonomia

Stoku-i-Borxhit-Publik-per-Fryme-ne-vitet-2010-2018-

Stoku i Borxhit Publik pėr Frymė nė vitet 2010-2018

me shume more_arrow