Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 19 Gusht 2017
Anėtarė tė Gjykatės sė Lartė, tė ardhura tė deklaruara nė njė vit sipas burimit tė krijimit 2015

Anėtarė tė Gjykatės sė Lartė, tė ardhura tė deklaruara nė njė vit sipas burimit tė krijimit 2015

Open Data Albania ka renditur Gjyqtarėt  e Gjykatės sė Lartė sipas vlerave pėr tė ardhura tė deklaruara pėr vitin 2015. Gjyqtarėt nė Republikėn e Shqipėrisė janė subjekt i deklarimit dhe kontrollit publik tė pasurive dhe konfliktit tė interesit. Ata duhet tė dorėzojnė nė fillim viti njė Deklaratė ku bėhen tė ditura tė ardhura, shtesa apo pakėsim tė pasurisė pėr dymbėdhjetė muaj tė vitit tė fundit.

Mė shumė
Plan Buxheti i Shtetit 2017 sipas Funksioneve

Plan Buxheti i Shtetit 2017 sipas Funksioneve


Mė shumė
Procedime Gjyqėsore pėr Vepra Penale kundėr Zgjedhjeve tė Lira 2005-2015

Procedime Gjyqėsore pėr Vepra Penale kundėr Zgjedhjeve tė Lira 2005-2015

Open Data Albania po hulumton mbi trendin dhe vėllimin e veprave penale me sfond elektoral nė Shqipėri nė dhjetė vjeēarin e fundit. Tė dhėnat janė bazuar nė Vjetarė Statistikorė tė Ministrisė sė Drejtėsisė. Kodi Penal aktual pėrmban dymbėdhjetė nene, ku parashikohen krime dhe kundravajtje penale qė cenojnė proceset zgjedhore.

Mė shumė
Shoqėri Biznesi qė funksionojnė si Universitete Jo publike Dhjetor 2015

Shoqėri Biznesi qė funksionojnė si Universitete Jo publike Dhjetor 2015

Open Data Albania po hulumton mbi shoqėri biznesi qė veprojnė si Institucione tė Arsimit tė Lartė apo Universitete Jo Publike. Tė dhėnat janė marrė nga databaza e Qendrės Kombėtare tė Regjistrimit. Kėto institucione funksionojnė dhe rregullohen nė bazė tė Ligjit nr. 80/2015,  me titull: Pėr Arsimin e Lartė dhe kėrkimin shkencor nė Institucionet e Arsimit tė Lartė nė Republikėn e Shqipėrisė.

Mė shumė

KALKULUESI I TAKSAVE, 2015

Kalkuluesi i taksave 2015 - Tax Calcutor 2015 Albania

Kalkuluesi i Taksave i mundėson cdo qyetari informacion mbi vlerėn me tė cilėn taksohen tė ardhurat e tij. Aplikimi paraqet kontributin e drejtpėrdrejtė tė qytetarit nė buxhetin e shtetit dhe aspekte tė ndryshme tė jetės se pėrditshme. Cila ėshtė Kostoja ditore e Tatimeve + Kontributeve qė paguan taksapaguesi shqiptar sipas Klasifikimt Funksional pėr vitin 2015?

Kliko KĖTU pėr tė pėrdorur aplikimin

PROJEKTBUXHETI SIPAS FUNKSIONEVE, 2016

Projekt Buxheti 2016 - Planned budget in Albania 2016

ProjektBuxheti 2016 sipas Klasifikimit Funksional. Shpėrndarja e Buxhetit tė shtetit pėr vitin 2016 sipas funksioneve kryesore

Kliko KETU pėr tė pėrdorur aplikimin

Banka e Shqipėrisė, Fitimi Transferuar nė Buxhetin e Shtetit 2015-2016

Banka-e-Shqiperise-Fitimi-Transferuar-ne-Buxhetin-e-Shtetit-2015-2016

Open Data Albania po pėrditėson tė dhėnat lidhur me fitimin e Bankės sė Shqipėrisė tė transferuar nė buxhetin e shtetit. Banka e Shqipėrisė ėshtė banka qendrore e vendit tonė dhe vepron nė bazė tė dispozitave tė ligjit nr. 8269, datė 23.12.1997. Ajo ėshtė e pavarur nga ēdo pushtet tjetėr pėr realizimin e objektivit kryesor tė veprimtarisė sė saj.

me shume
Artikuj bashkangjitur

Prokurime Publike me financim nga Fondi i Zhvillimit tė Rajoneve 1 janar -11 korrik 2016

Prokurime-Publike-me-financim-nga-Fondi-i-Zhvillimit-te-Rajoneve-1-janar--11-korrik-2016

AIS, njė organizatė joqeveritare promotore e tė dhėnave transparente open data pėr Shqipėrinė, po publikon njė analizė mbi shpėrndarjen e Fondit tė Zhvillimit tė Rajoneve sipas bashkive dhe programeve. Tė dhėnat analizojnė programe dhe vepra tė shpallura pėr tenderim nė periudhėn 1 janar deri 11 korrik 2016. Nė informacion nuk janė pėrfshirė programe nėn financim tė cilat janė tenderuar mė parė, apo janė nė pritje pėr shpallje tenderimi.

me shume
Artikuj bashkangjitur

Nė fokus

Qeverisje Lokale

Eficensa-buxhetore-ne-tenderim-per-30-Operatoret-Ekonomik-me-vleren-me-te-larte-te-kontratave-te-lidhur-me-Bashki-korrik-2015---janar-2017

Eficensa buxhetore nė tenderim pėr 30 Operatorėt Ekonomik me vlerėn mė tė lartė tė kontratave tė lidhur me Bashki, korrik 2015 - janar 2017

me shume more_arrow

Ekonomia

Struktura-e-Kapitalit-Aksionar-te-Shoqerive-te-Lidhura-me-Bankat-e-Nivelit-te-Dyte-Ekstrakt-Qendra-Kombetare-e-Biznesit-15-Mars-2017

Struktura e Kapitalit Aksionar tė Shoqėrive tė Lidhura me Bankat e Nivelit tė Dytė Ekstrakt Qendra Kombėtare e Biznesit, 15 Mars 2017

me shume more_arrow