Last update: Sunday, March 22, 2020
Fusha shpk, one more suspicious contract

Kompania Fusha shpk ka fituar tenderin me vlerė 4,7 milionė euro pėr rivitalizimin e shėtitores Naim Frashėri, buzė detit nė Sarandė. Fusha shpk u shpall fituese e tenderit ndėrkombėtar zhvilluar nga Fondi Shqiptar i Zhvillimit (FSHZH),

Sot Newspaper: Outgoing Mayors conduct a wave of tenders on the eve of their departure

Zgjedhjet vendore sollėn pėrmbysje nė shumicėn e bashkive nė vend, por shumė emra nuk i ka ndalur aspak fushata zgjedhore qė tė vijojnė me tenderat e shumtė. Sipas shifrave tė “Open Data Albania”, gjatė 4 viteve nė detyrė, kryetarėt e 61 bashkive n

Lapsi: Government ignores IMF. Concessionary Agreements turn into standard norm

Gjatė muajit gusht janė shpallur procedurat e dhėnies sė 3 konēesioneve. Bėhet fjalė pėr konēesionet pėr ndėrtimin e Portit tė Jahteve “Marina Rodon”, tė Portit “Marina Limon” nė Sarandė, si dhe pėr infrastrukturėn arsimore, qė ka si kėrkues Bashki

Top Chanel: Concessionary Agreement to be signed for two ports beginning of August. The race is now open

Nė fillim tė muajit gusht janė shpallur procedurat e dhėnies me koncesion pėr ndėrtimin e dy porteve tė reja jahtesh ndėrsa njė tjetėr nga bashkia e Tiranės pėr ndėrtime shkollash. Sipas OpenDataAlbania  gjatė muajit gusht janė pėrditėsua

Translation coming soon

Translation coming soon

Translation coming soon

Translation coming soon

Translation coming soon

Translation coming soon

Translation coming soon

Translation coming soon

Translation coming soon