Dhėnie nė Konēesion (forma ROT) tė Shėrbime tė Anijeve Detare nė Portin e Durrėsit, Portin e Vlorės, Portin e Shėngjinit, Portin e Sarandės, Romano Port, Porti i Petroliferės dhe tė gjitha portet e hapura nė Republikėn e Shqipėrisė.(Anulluar) Shpallur fituese "Anijet e Shėrbimit Detar SHA"
Unique Identification Number (NIPT): REF-65608-01-23-2017
Legal Form :
Seat(legal entity) :
Year of foundation:
Legal Form changed year:-
Basic Capital (Albanian Lek):
Shares number: -
Object of activity:
Economic sector:
Concessionaire cost (Albanian Lek) (2013):191,800,000.00
Concessionaire Agreement duration (years):5
Ratifications of Concessionaire Agreement:
Awarded Value:238374000
Investment Value:
Announcement Date: 21-03-2017
Held Date:20-04-2017
Winner Announcement Date: 04-05-2017
Appeals: Shoqėria Aksionare Koncesionare ROMANO PORT SHA ka ngritur pretendimet dhe kėrkesat: 1. Pėr ndryshimin ose heqjen e disa pjesėve tė kėrkesave tė dokumenteve tė procedurės konkurruese pasi cenojnė tė drejtat e fituara dhe tė ratifikuara me ligj. Pasi tė gjitha shėrbimet qė kėrkohen tė ofrohen nė kėtė procedurė konkurruese pėr Porto Romanon ofrohen tashmė nė bazė tė kontratės koncesionare tė sipėrcituar nga operatori ekonomik ( koncesionari) ROMANO PORT SHA . Autoriteti e konsideron zonėn e Porto Romanos tė lirė duke mos njohur kėshtu Kontratėn Koncesionare tė Romano Port. 2. Gjithashtu ROMANO PORT SHA pretendon se ne dokumentat standarde tė procedurės ka vėrejtur se konstatohet lehtėsisht preferencė pėr shoqėri tė caktuar. 3. Diskriminon shoqėritė e huaja. Nė garė mund tė marrin pjesė vetėm peratorė qė disponojnė certifikatat e regjistrimit tė mjeteve nė Regjistrin Shqiptar tė Mjeteve Lundruese, ndėrkohė qė pėr njė shoqėri tė huaj ky kriter e ndalon pjesėmarrjen nė garė. 4. Nė dokumentet standarde tė koncesionit nė shtojcėn 10 pėr Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit, pika Kapaciteti Teknik, Autoriteti Kontraktues ka kėrkuar qė Njėri nga rimorkiatorėt tė jetė i tipit Azimuth Propeller System, ku Specifikimet teknike nuk do duhet tė kenė asnjė kėrkesė apo referencė te ndonjė markė apo emėr i veēantė, patentė, vizatim ose tip, origjinė specifike, prodhues ose sipėrmarrės shėrbimi. 5. Vlerėsimi sipas formularit tė pėrvojės nė ujėrat Shqiptare me 10 Pikė, ėshtė kriter diskriminues pasi operatorė privat apo ata PPP nė treg, janė kryesisht pa eksperiencė nė detari. 6. Koncesionari ROMANO PORT SHA pretendon tė drejtėn e rimorkimit tė tankėrave ( mjete portuale)
Contracted Value: 238.374.000 (pa TVSH)
Contract Date: 05-06-2017
Cancellation Reason: Kjo proēedurė anullohet pasi u kur u hoq nga pezullimi nė sistem nuk u ndryshua data e pranimit tė dokumentave dhe sistemi e kaloi nė statusin “e pėrfunduar nė proces vlerėsimi’’. Pėr kėtė arsye tė interesuarit potencialisht nuk patėn mundėsi tė paraqesin oferta
Concessionaire Agreement/Acts:
Dokumentet standarte te Koncensionit per Sherbimet e Anijeve Detare
Ftesa per oferte per dhenien me koncesion te Sherbimeve te Anijeve Detare
Kriteret e pergjithshme dhe te vecanta te kualifikimit
Tarifat e koncesionit
VENDIM I KPP PER KONCESIONIN E SHERBIMEVE TE ANIJEVE
ROMANO PORT SHA Ankesa
Rishpallje koncesioni
Dokumentat standarte te rishpalljes se koncesionit
Anullimi i koncesionit
Njoftimi i fituesit
Lidhje Kontrate
Administrators:
Supervisory Board Number:
Website:
Ownership type:
Financial Statement :
Accounting Expert:
Accounting Expert Assignment start date Assignment end date
Dhėnie nė Konēesion (forma ROT) tė Shėrbime tė Anijeve Detare nė Portin e Durrėsit, Portin e Vlorės, Portin e Shėngjinit, Portin e Sarandės, Romano Port, Porti i Petroliferės dhe tė gjitha portet e hapura nė Republikėn e Shqipėrisė.(Anulluar) Shpallur fituese "Anijet e Shėrbimit Detar SHA"
Dhėnie nė Konēesion (forma ROT) tė Shėrbime tė Anijeve Detare nė Portin e Durrėsit, Portin e Vlorės, Portin e Shėngjinit, Portin e Sarandės, Romano Port, Porti i Petroliferės dhe tė gjitha portet e hapura nė Republikėn e Shqipėrisė.(Anulluar) Shpallur fituese "Anijet e Shėrbimit Detar SHA"
Treasury transactions were not found for this company!