Last update: Sunday, March 29, 2020
Ministria e Energjise dhe Industrise - Dhenie me koncesion te hidrocentralit “Bushtrica 1”
Unique Identification Number (NIPT): REF-09833-04-27-2017
Legal Form :
Seat(legal entity) :
Year of foundation:
Legal Form changed year:-
Basic Capital (Albanian Lek):
Shares number: -
Object of activity:
Economic sector:
Concessionaire cost (Albanian Lek) (2013):
Concessionaire Agreement duration (years):35
Ratifications of Concessionaire Agreement:
Awarded Value:
Investment Value: 506,147,190 Lekė
Announcement Date: 28-04-2017
Held Date:31-05-2017
Winner Announcement Date: 14-06-2017
Appeals: Nė datėn 27.06.2017 operatori ekonomik “2T” shpk ka paraqitur ankesė pranė Komisionit tė Prokurimit Publik. Shoqėria “2T” shpk ėshtė ankuar ne KPP nė lidhje me arsyen e skualifikimin e tij nga procedura konkurruese “Procedurė e Hapur”, me objekt: “Dhėnie me koncesion tė Hidrocentralit Bushtrica 1”, me nr. REF-09833-04-27-2017, zhvilluar nė datėn 31.05.2017, nga autoriteti kontraktues Ministria e Energjisė dhe Industrisė, pas skualifikimit me arsyen se : operatori ekonomik “2T” shpk nuk e ka plotėsuar dhe dorėzuar nė mėnyrė tė rregullt shtojcėn 1 “Formulari i Ofertės”.
Nė datėn 22.08.2017, operatori ekonomik “2T” shpk, ka paraqitur pranė Komisionit tė Prokurimit Publik njė kėrkesė me anė tė sė cilės kėrkon tė heqė dorė nga ankesa e bėrė nė lidhje me procedurėn e mėsipėrme.
Komisioni i Prokurimit Publik gjykon se operatori ekonomik ankimues ėshtė nė tė drejtėn e tij tė kėrkojė tė heqė dorė nga pretendimet e parashtruara nė objekt ankimimin e tij, dhe si pasojė mos shqyrtimit tė ankesės sė tij nga KPP lidhur me kėto pretendime. Heqja dorė nga ankesa e paraqitur nga operatori ekonomik ankimues sjell si rrjedhojė pėrfundimin e procedimit administrativ pa njė vendim pėrfundimtar pėr ēėshtjen.
Pėrsa mė sipėr Komisioni i Prokurimit Publik, ka vendosur :
1. Tė pėrfundojė procedimin administrativ pėr procedurėn konkurruese “Procedurė e Hapur”, me objekt: “Dhėnie me koncesion tė Hidrocentralit Bushtrica 1”, me nr. 7 REF-09833-04-27-2017, zhvilluar nė datėn 31.05.2017, nga autoriteti kontraktues Ministria e Energjisė dhe Industrisė.
2. Autoriteti kontraktues lejohet tė vijojė me hapat e mėtejshėm tė procedurės konkurruese.
Contracted Value: -
Contract Date: -
Cancellation Reason: -
Concessionaire Agreement/Acts:
Njoftimi i Kontratės pėr Dhėnien me Koncesion tė Hidrocentralit "Bushtrica 1"
Kriteret e Koncesionit
Shpallja e fituesit pėr Dhėnien me Koncesion tė Hidrocentralit "Bushtrica 1"
Vendim i KPP
Administrators:
Supervisory Board Number:
Website:
Ownership type:
Financial Statement :
Accounting Expert:
Accounting Expert Assignment start date Assignment end date
Ministria e Energjise dhe Industrise - Dhenie me koncesion te hidrocentralit “Bushtrica 1”
Ministria e Energjise dhe Industrise - Dhenie me koncesion te hidrocentralit “Bushtrica 1”
Treasury transactions were not found for this company!