Corporate Category:

Corporate:

Consessionary companies have gained the right to use public assets or services. Through our database and the investigative work of the Open Data Albania team, we have collected data not only about their capital, gross profit, shareholders, but also about the concessionary costs paid in the last three years, royalties, and concessionary objects. The data about these companies are also accompanied by a copy of the official version of their financial tables (annual accounts), as well as by a copy of the Law or By-Law that ratifies the concessionary agreement. In addition, the database identifies companies or groups of shareholders that are awarded more than one concessionary object.

Read more>>

All A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y ZConcessionary Register (Total: 104)

3P Life Logistic

A.M.G Group Albania

AGROTAL 1

Albanian Ferry Terminal Operator

ALBANIAN GREEN ENERGY (Parku Valbonė)

Albchrome

ALEAT

ALPIQ ENERGY ALBANIA

AMERICAN HOSPITAL

ANIJET E SHERBIMIT DETAR

Axpo Albania(EGL ALBANIA)

AYEN AS ENERGJI

B.O.T (Ndėrtim – Operim – Transferim) pėr Dhėnie me koncesion, Ndėrtimin e "Kaskadės sė Hidrocentraleve mbi lumin Shushicė", dhe lloji i kontratės ėshtė "Pune"

BALKAN GREEN ENERGY

BANKERS PETROLEUM ALBANIA LTD

BERALB

DEGA NE SHQIPERI E STREAM OIL & GAS LTD

DEVOLL HYDROPOWER

Dhėnia me konēesion e ndėrtimit e administrimit tė impjantit tė trajtimit tė mbetjeve urbane tė Qarkut Fier dhe prodhim energjie

Dhėnia me konēesion e pėrdorimit tė burimit ujor Sasaj

Dhėnia me konēesion e rehabilitimit, operimit dhe transferimit te rrjetit te transportit hekurudhor ne linjat Fier-Ballsh dhe Fier-Vlore.

Dhėnia me konēesion i hidrocentralit "Guri i Bardhė"

Dhėnie me koncesion te hidrocentralit "Selca 2 dhe Mesmal"

Dhenie me koncesion te hidrocentralit Kolosjan

Dhėnie me konēesion te hidrocentralit “Kaēinar”

Dhėnie me koncesion te hidrocentralit “Kalivar”

Dhėnie me koncesion tė hidrocentralit “Katundi i Ri”

Dhenie me koncesion te hidrocentralit “Poēem”

Dhėnie me koncesion/partneritet publik privat tė kompletimit dhe ndėrtimit tė Rrugės sė Arbrit

Dhėnie nė Konēesion (forma ROT) tė Shėrbime tė Anijeve Detare nė Portin e Durrėsit, Portin e Vlorės, Portin e Shėngjinit, Portin e Sarandės, Romano Port, Porti i Petroliferės dhe tė gjitha portet e hapura nė Republikėn e Shqipėrisė. Shpallur fituese "Anijet e Shėrbimit Detar SHA"

DiaVita- Konēesionare e shėrbimit tė hemodializės nė 5 qendra pranė spitaleve

Durres KURUM SHIPPING

E v i t a

ENERGJI ASHTA

ENERGO-SAS

EVN ALBANIA SHPK

FAVINA.1. SH.P.K.

Global Fluids International (GFI) Albania

HEC BISTRICA 1 BISTRICA 2

HEC ULEZ SHKOPET