Ndryshimi i fundit: E Shtunė, 07 Dhjetor 2019
Lista e Donatorėve pėr fushatėn zgjedhore 2017 shumė mbi 100 mijė lekė

Lista e Donatorėve pėr fushatėn zgjedhore 2017 shumė mbi 100 mijė lekė

Open Data Albania, po publikon Listėn e Donatorėve tė Partive Politike, subjekte zgjedhore nė Fushatėn pėr Zgjedhjet e Pėrgjithshme 2017. Donatorėt pėr vlera mbi 100 milion lekė regjistrohen gjatė fushatės nė njė regjistėr tė posaēėm. Ata duhet tė bėjnė pagesa vetėm nė llogarinė bankare tė ēelura nga subjekti elektoral nė njė bankė tė nivelit tė dytė dhe tė paracaktuar pėr dhurime zgjedhore.

Mė shumė
Buxheti sipas Institucioneve 2018

Buxheti sipas Institucioneve 2018

Open Data Albania po hulumton mbi shperndarjen e burimeve sipas Institucioneve dhe Programeve. Bazė pėr kėtė hulumtim ka qenė ligji nr 109 datė 30 nėntor 2017. Sipas tabelės sė publikuar nga Ministria e Financave dhe Ekonomisė, janė parashikuar pėr Institucionet dhe Programet treqind e tetė pikė nentė miliardė lekė (308,9) . Njė vit mė parė Buxheti sipas Institucioneve u parashikua dyqind e tetėdhjetė e tre pikė tetė miliardė lekė( 283,8), me njė rritje prej 9 pėr qind krahasuar me njė vit mė parė, rritja mė e madhe pėr periudhėn 2012-2018. Nė pesėvjeēarin e fundit ky ėshtė viti me rritjen nė tė lartė kundrejt vitit tė mėparshėm.

Mė shumė
Instrumentet e Pagesės Elektronike dhe Bankingu Modern nė Bankat e Nivelit tė Dytė nė Shqipėri  2013 deri 2015

Instrumentet e Pagesės Elektronike dhe Bankingu Modern nė Bankat e Nivelit tė Dytė nė Shqipėri 2013 deri 2015

Open Data Albania po hulumton lidhur me produktet dhe shėrbimet financiare tė Bankave tė Nivelit tė Dytė tė liēensuara nga Banka e Shqipėrisė pėr tė ushtruar aktivitetin brenda vendit si dhe Instrumentet e Pagesės Elektronike e Bankingun Modern tė ofruar nga Bankat e Nivelit tė Dytė nė Republikėn e Shqipėrisė. Bankat e Nivelit tė Dytė

Mė shumė
Renditja 30 Operatorėt Ekonomik me vlerėn mė tė lartė tė kontratave tė lidhur me Bashki, korrik 2015 - janar 2017

Renditja 30 Operatorėt Ekonomik me vlerėn mė tė lartė tė kontratave tė lidhur me Bashki, korrik 2015 - janar 2017

Organizata AIS, promotore e Open Data pėr Shqipėrinė  ka hulumtuar mbi renditjen e operatorėve ekonomik qė kanė fituar kontrata pėrmes prokurimeve publike me Njėsi tė Qeverisjes Vendore. Hulumtimi ėshtė bėrė sipas vlerave dhe pėrkon me periudhėn kohore nga korrik 2015 deri 31 janar 2017.

Mė shumė

Transaksione Thesari

Kalkuluesi i taksave 2015 - Tax Calcutor 2015 Albania

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim.

Kliko KĖTU pėr tė pėrdorur aplikimin

PROJEKTBUXHETI SIPAS FUNKSIONEVE, 2018

Projekt Buxheti 2018 - Planned budget in Albania 2018

ProjektBuxheti 2018 sipas Klasifikimit Funksional. Shpėrndarja e Buxhetit tė shtetit pėr vitin 2018 sipas funksioneve kryesore

Kliko KETU pėr tė pėrdorur aplikimin

Banka e Shqipėrisė, Fitimi Transferuar nė Buxhetin e Shtetit 2015-2016

Banka-e-Shqiperise-Fitimi-Transferuar-ne-Buxhetin-e-Shtetit-2015-2016

Open Data Albania po pėrditėson tė dhėnat lidhur me fitimin e Bankės sė Shqipėrisė tė transferuar nė buxhetin e shtetit. Banka e Shqipėrisė ėshtė banka qendrore e vendit tonė dhe vepron nė bazė tė dispozitave tė ligjit nr. 8269, datė 23.12.1997. Ajo ėshtė e pavarur nga ēdo pushtet tjetėr pėr realizimin e objektivit kryesor tė veprimtarisė sė saj.

me shume
Artikuj bashkangjitur

Origjina e Kapitalit Aksionar tė Bankave tė Nivelit tė Dytė nė Shqipėri dhe Frekuenca e Ndryshimit tė Pronėsisė

Origjina-e-Kapitalit-Aksionar-te-Bankave-te-Nivelit-te-Dyte-ne-Shqiperi-dhe-Frekuenca-e-Ndryshimit-te-Pronesise--Ekstrakt-QKB-15-Mars-2017

Open Data Albania po hulumton mbi Origjinėn e Kapitalit Aksionar tė Bankave tė Nivelit tė Dytė nė Shqipėri dhe Frekuencėn e Ndryshimit tė Pronėsisė. Bankat e Nivelit tė Dytė, janė shoqėri me seli nė territorin e Republikės sė Shqipėrisė, qė ushtrojn veprimtari bankare duke pėrfshirė por pa u kufizuar me pranimin e depozitave monetare ose i fondeve tė tjera tė ripagueshme nga publiku dhe pėrdorimi i tyre pėr dhėnie kredie, si dhe emetimi i mjeteve tė pagesės nė formėn e parasė elektronike.

me shume
Artikuj bashkangjitur

Nė fokus

Qeverisje Lokale

Tendera-per-Shkolla-te-Rikonstruktura-nga-Korrik-2015-deri-Dhjetor-2019-Bashki-te-prekura-nga-Termeti

Tendera pėr Shkolla tė Rikonstruktura nga Korrik 2015 deri Dhjetor 2019, Bashki tė prekura nga Tėrmeti

me shume more_arrow

Ekonomia

Tendera-per-Shkolla-te-Rikonstruktura-nga-Korrik-2015-deri-Dhjetor-2019-Bashki-te-prekura-nga-Termeti

Tendera pėr Shkolla tė Rikonstruktura nga Korrik 2015 deri Dhjetor 2019, Bashki tė prekura nga Tėrmeti

me shume more_arrow